کتاب «کاربرد الگوریتم ژنتیک در بهینه‌سازی آنتن‌های مخابراتی» رونمایی شد

چهارشنبه, 26 ارديبهشت 1403

سومین نشست رونمایی از کتاب کاربرد الگوریتم ژنتیک در بهینه سازی آنتن‌های مخابراتی با حضور پرفسور فرخ حجت کاشانی، چهره ماندگار سال و پدر علم برق ایران و استاد دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)تهران، در سالن سرای ملل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

کتاب «کاربرد الگوریتم ژنتیک در بهینه‌سازی آنتن‌های مخابراتی» رونمایی شد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - در ادامه سلسله نشست‌های رونمایی از کتب انتشارات دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع)، سومین نشست رونمایی از کتاب کاربرد الگوریتم ژنتیک در بهینه سازی آنتن‌های مخابراتی با حضور پرفسور  فرخ حجت کاشانی، چهره ماندگار سال و پدر علم برق ایران و استاد دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع)تهران، در سالن سرای ملل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

فرخ حجت کاشانی در این مراسم به معرفی اجمالی اثر خود پرداخت و گفت: من در این کتاب سخن از الگوریتم ژنتیک و DNA  را به میان آوردم. در این کتاب طراحی آنتن‌ها توسط الگوریتم ژنتیک انجام شده است.

 وی افزود: حدود 200 مرجع در پایان این کتاب معرفی شده است که برای کسب اطلاعات  مخاطب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گفتنی است دکتر فرخ حجت کاشانی، ، چهره ماندگار حوزه مهندسی برق کشور و صاحب چندین تالیف و ترجمه است. وی اکنون مدرس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) است. زمینه تحقیقاتی وی در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا، پراکندگی امواج و اندازه‌گیری امواج پیکوثانیه بوده است.
حجت کاشانی کتاب «سیستمهای مخابرات الکترونیکی» را به فارسی ترجمه کرده که این اثر در دوره دوم انتخاب کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان کتاب سال برگزیده شد. 
وی در چهارمین همایش چهره‌های ماندگار کشور در حوزه مهندسی برق، به‌عنوان چهره ماندگار برگزیده شد.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
1*1=? کد امنیتی