کتاب «حول الشيعة و المرجعيه» اثر آیت‌الله تسخیری به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد

شنبه, 20 آبان 1402

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) کتاب «حول الشيعة و المرجعيه» اثر آیت‌الله تسخیری به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد.

کتاب «حول الشيعة و المرجعيه» اثر آیت‌الله تسخیری به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) کتاب «حول الشيعة و المرجعيه» اثر آیت‌الله تسخیری به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد.

این اثر مطالعاتی پیرامون مسأله مرجعیت از منظر شیعه امامیه است. آنچه در این نوشتار گرد آمده، مجموعه پنج مقاله از نویسنده درباره موضوع مرجعیت شیعه می‌باشد که اکنون در یک مجلد به چاپ رسیده است.

دیدگاه نهایی مؤلف، از پس این نوشته ها این گونه استنباط می‌گردد که اولا مرجعیت علمی ائمه معصومين عليهم السلام از اصول مورد پذیرش تمام مسلمانان است. ثانیا: شیعه امامیه بر اساس آیات قرآن و مستندات تاریخی به مرجعیت علمی و سیاسی آن بزرگواران معتقد است. ثالثا ائمه طاهرين عليهم السلام همواره در جهت ترویج این عقیده و تربیت شاگردان و همچنین پایه‌ریزی اصول اجتهاد کوشیده اند رابعا: هرگاه دولت اسلامی برقرار نباشد، مرجعیت شیعه در دو جهت فتوا و ولایت برای تمام مجتهدان ثابت است اما هرگاه دولت اسلامی استوار گردد مرجعیت در حیطه ولایت فقط از آن حاکم بوده و مجتهدان دیگر، صلاحیت مصلحت سنجی برای امت اسلامی را ندارند.

کتاب «حول الشيعة و المرجعيه» از سوی «ابراهیم مونتوبتو» به زبان فرانسه ترجمه و در قطع وزیری منتشر شده است.

علاقه مندان برای دریافت این اثر می توانند به ساختمان معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آدرس قم، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه 6 مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02532131307 تماس بگیرند.

41424250-4ec5-4dfb-aad9-8729e5156ea4.jpg

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5+8=? کد امنیتی