شهید رئیسی و امیرعبداللهیان، تفکّر «مقاومت اسلامی» را در جهان نهادینه کردند

شنبه, 19 خرداد 1403

دکتر «عصام العماد» اندیشمند و مستبصر برجسته یمنی با اشاره به اقدامات بین‌المللی شهید آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان، بیان داشت: این دو شخصیت در عرصه جهانی تأثیرگذار بودند و تحوّل آفریدند.

شهید رئیسی و امیرعبداللهیان، تفکّر «مقاومت اسلامی» را در جهان نهادینه کردند

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - در حاشیه بزرگداشت شهدای خدمت که از سوی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جامعة المصطفی العالمیه(ص) با حضور علما، طلاب و دانش‌پژوهان کشورهای مختلف جهان در قم برگزار شد، دکتر «عصام العماد» اندیشمند و مستبصر برجسته یمنی، پیرامون اهمیت برگزاری این نشست به خبرنگار ابنا گفت: قدرشناسی از بزرگانی همچون شهدای راه خدمت، احترام به قرآن، دین و اعتقادات ما است؛ من افتخار می‌کنم که در این کنفرانسی که از سوی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جامعة‌المصطفی‌العالمیه(ص) برای این دو شهید عزیز( شهید آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان) و دیگر شهدای خدمت برگزار شد، شرکت می‌کنم.

وی با اشاره به اقدامات بین‌المللی شهید آیت‌الله رئیسی و شهید امیرعبداللهیان، بیان داشت: این دو شخصیت در عرصه جهانی تأثیر گذار بودند و تحوّل آفریدند. اکنون تفکر مقاومت اسلامی در جهان شناخته و نهادینه شده، حتی به درون جامعه آمریکا نیز نفوذ کرده است لذا می‌توان گفت که این اتفاق، ثمره تلاش‌های این دو شهید عزیز بوده و نقش اول را در این زمینه ایفا کردند.

گفتنی است در این مراسم، آیت‌الله «رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «عباسی» رئیس جامعة المصطفی العالمیه(ص) و حجت‌الاسلام‌والمسلمین «الدقاق» از علمای بحرین، به سخنرانی پرداختند.  

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
3*9=? کد امنیتی