دکتر «علی عماری»، عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) درگذشت

یکشنبه, 28 آبان 1402

دکتر «علی عماری» از اعضای قدیمی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) از کشور آلمان که در چند اجلاس مجمع عمومی در تهران نیز حضور یافته بود، دعوت حق را لبیک گفت.

دکتر «علی عماری»، عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) درگذشت

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ دکتر «علی عماری» از اعضای قدیمی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) از کشور آلمان که در چند اجلاس مجمع عمومی در تهران نیز حضور یافته بود، دعوت حق را لبیک گفت.

وی دروس دانشگاهی را تا مقطع دکترای پزشکی کودکان ادامه داد و دروس حوزوی را تا مرحله مقدمات در شهر هامبورگ طی نمود. او عضو هیئت مدیره مرکز اسلامی و مسجد امام علی (علیه السلام) هامبورگ بود و به عنوان مترجم رسمی زبانهای آلمانی ، فارسی و عربی نیز فعالیت می کرد.

همکاری در تاسیس موسسه کتابخانه های اسلامی در هامبورگ، تاسیس قبرستان ویژه مسلمانان، ساخت یک کشتارگاه اسلامی، تاسیس و مدیریت جمعیت اسلامی در هامبورگ و برگزاری سخنرانی و همایش های اسلامی از جمله دیگر فعالیت های اهل بیتی دکتر عماری به شمار می رود.

آن مرحوم از همان روزهای نخست تأسیس مسجد و مرکز اسلامی امام علی(ع) در هامبورگ، از جمله پیشکسوتان هسته اولیه راه اندازی این مرکز محسوب می شد و نقش مؤثری در شکل گیری و  پیگیری امور آن داشت.

مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) از خداوند متعال، رحمت و غفران بیکران الهی را برای  دکتر «علی عماری» مسئلت دارد و برای بازماندگان، صبر و سلوان الهی را خواستار است.

 

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
3*9=? کد امنیتی