بیانیه آیت‌الله هادوی تهرانی در پی تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه اهل بیت(ع) افغانستان

شنبه, 19 خرداد 1403

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه اهل بیت(ع) افغانستان از سوی حکومت طالبان، واکنش نشان داد.

بیانیه آیت‌الله هادوی تهرانی در پی تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه اهل بیت(ع) افغانستان

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهل بیت (ع) - آیت الله «مهدی هادوی تهرانی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور بیانیه ای به صدور حکم تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه اهل بیت علیهم السلام از سوی حکومت طالبان واکنش نشان داد.

وی در این بیانیه تاکید کرد که شبکه تلویزیونی تمدن از افتخارات ملی افغانستان محسوب می شود که سال ها بدون وابستگی به یک جریان خاص سیاسی به ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و تقویت برادری اسلامی مفتخر بوده است و این شبکه به همراه مدرسه علوم دینی اهل بیت علیهم السلام و دانشگاه اهل بیت علیهم السلام از خدمات ماندگار شخصیت بزرگ افغانستان مرحوم آیت الله محسنی اعلی الله مقامه الشریف است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف و تأثر اطلاع حاصل شد که وزارت عدلیه حکومت طالبان، در کشور عزیز افغانستان، در اقدامی شتابزده حکم به تعطیلی شبکه تلویزیونی تمدن و مدرسه علوم دینی و دانشگاه خاتم النبيين ص را صادر کرده است.

باید توجه داشت که شبکه تلویزیونی تمدن از افتخارات ملی افغانستان محسوب می شود که سال ها بدون وابستگی به یک جریان خاص سیاسی به ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و تقویت برادری اسلامی مفتخر بوده است و این شبکه به همراه مدرسه علوم دینی خاتم النبيين ص و دانشگاه خاتم النبيين ص از خدمات ماندگار شخصیت بزرگ افغانستان مرحوم آیت الله محسنی اعلی الله مقامه الشریف است. آیت الله محسنی رحمه الله که نزدیک بیست سال پیش از فعالیت های حزبی کناره گیری کرده بود، در تلاش برای ارتقا فرهنگی کشور عزیز افغانستان این مراکز را که زمین و تمام ما یملک آن به نام ایشان است، تأسیس کرد و با استقبال تمام مسلمانان غیور افغانستان مواجه شد.

بی شک عالمان برجسته و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی افغانستان به وظیفه الهی خود در دفاع از این میراث ملی، فارغ از گرایش های سیاسی، عمل خواهند کرد.

امید است حکومت طالبان با درایت و عدالت در این موضوع بازنگری کرده و امکانات بیشتری را برای تقویت این مراکز ارزشمند فراهم کند.

مهدی هادوی تهرانی

قم

1403-3-19

شایان ذکر است که وزارت دادگستری حکومت طالبان اعلام کرده است که فعالیت‌های شبکه تلویزیونی تمدن، حوزه علمیه خاتم‌النبیین(ص) و دانشگاه خاتم‌النبیین به دلیل تعلق این نهادها به حزب سیاسی و ساخت ساختمان‌های این مراکز در زمین‌های غصب‌شده طالبان ، متوقف می‌شود.

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
2*6=? کد امنیتی