ابنا شهرستان‌ها . آستانه‌اشرفیه آیت‌الله رمضانی: تربیت 4هزار شخصیت توسط امام صادق(ع)/ دنیای امروز تشنه معارف جعفری است

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1402

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیای امروز تشنه معارف جعفری است، اظهار کرد: عقلانیت، معنویت و عدالت خواهی بر روح کلماتی که امام جعفر صادق (ع) مطرح می‌کردند حاکم بود.

آیت‌الله رمضانی: تربیت 4هزار شخصیت توسط امام صادق(ع)/ دنیای امروز تشنه معارف جعفری است

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ آیت‌الله «رضا رمضانی» سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) که در حرم مطهر حضرت سیدجلال‌الدین اشرف (ع) آستانه‌اشرفیه برگزار شد، اظهار کرد: شخصیت حضرت سید جلال‌الدین اشرف(ع) دارای جایگاه ممتازی است. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، تصریح کرد: جامعه مرهون تعالیم این امام همام است.

 وی با تقدیر از برگزاری سنت پسندیده پاسداشت از علمای شهر در مراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در آستانه اشرفیه، افزود: افراد شاخصی مانند آیت‌الله وحید، آیت‌الله امینیان، آیت‌الله ضیایی و سایر بزرگان خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌های تربیتی به مردم این شهر کردند و باید از آن‌ها یاد کنیم.

 آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه هر کار نیکی که انجام دهیم قطعا نتیجه آن را خواهیم دید، خاطرنشان کرد: علما در طول تاریخ همواره حقایق را به اذهان و قلوب مردم منتقل کردند و مردم را از سفره پر نور اهل بیت(ع) بهره‌مند نمودند.

 وی با اشاره به اینکه سه نوع ادب جامع در فقه داریم، ابراز کرد: ادب نسبت به خدا، نسبت به خود و نسبت به دیگران سه نوع ادب مطرح است که پیامبر اکرم (ع) از این آداب جامع برخوردار بودند.

 دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) ادامه داد: اخلاق کریمانه پیامبر اکرم (ص) سبب شد تا بسیاری جذب کرامات ایشان شوند.

 وی با بیان اینکه خداوند اگر به انسان تعلیم دهد در واقع نور واقعی را به وی آموخته است، اذعان کرد: مردم از عالمان دینی توقع دارند تا از ابهت علمی و دینی برخوردار باشند.

 آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین امانت الهی دین است که به مردم و علما سپرده شده است، تصریح کرد: مردم توقع دارند تا علما با رفتار و کردار خود سیره پیامبر اکرم(ص) را به آن‌ها نشان دهند.

 وی ادامه داد: علمایی مانند علامه طباطبایی، آیت‌الله کشمیری و آیت‌الله بهجت، الگوهای واقعی جامعه بشری بودند.

 نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ائمه معصومین (ع) کلمات قصار را به ما آموختند، اظهار کرد: در کتاب وسایل‌الشیعه حدود ۷۰ درصد از احادیث از امام جعفر صادق (ع) است.

 وی خاطرنشان کرد: باید با مکتب و سیره علمی و عملی امام جعفر صادق (ع) آشنا شویم و اگر این مکتب را باور کردیم رشد می‌کنیم.

 آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه دنیای امروز تشنه معارف جعفری است، افزود: امام جعفر صادق (ع) حدود ۴ هزار شخصیت را تربیت کردند.

 وی با تاکید بر اینکه عقلانیت، معنویت و عدالت خواهی بر روح کلماتی که امام جعفر صادق (ع) مطرح می‌کردند، حاکم بود، گفت: باید همواره دستگیر و کمک‌کار مردم باشیم که خود یک قاعده طلایی است.

 عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه قاعده طلایی به قاعده‌ای گفته می‌شود که تمام ملل و ادیان دنیا آن را پذیرفته باشند، ابراز کرد: ما امروزه باید دنبال قواعد طلایی باشیم که در کلمات اهل بیت (ع) دیده می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: اگر یک مسئولی می‌خواهد صداقت خود را نشان دهد به جمله «آن چه را که برای خود می‌پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه را که برای خود نمی‌پسندی برای دیگران هم نپسند» باید جامه عمل بپوشاند.

 آیت‌الله رمضانی در پایان به لزوم ترویج فرهنگ اهل‌بیت (ع) در میان جوامع مختلف دنیا تاکید کرد و گفت: اگر ادبیات اهل بیت (ع) در دنیا انتشار یابد می‌توانیم فاتح دنیا باشیم.

 

منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
7*2=? کد امنیتی