اخبار مجمع

 • آیت‌الله رمضانی: خودسازی، معنویت و سازمان‌سازی باید در جامعه نهادینه شود/ علت ایجاد یأس و ناامیدی، عدم خودسازی است

  آیت‌الله رمضانی: خودسازی، معنویت و سازمان‌سازی باید در جامعه نهادینه شود/ علت ایجاد یأس و ناامیدی، عدم خودسازی است

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ ششمین جلسه از سلسله جلسات درس اخلاق با عنوان "اخلاق اداری" امروز پنج شنبه 18 خردادماه ۱۴۰۲ با سخنرانی آیت‌الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سالن اجتماعات مجمع و با حضور مدیران و کارکنان این سازمان بین‌المللی در شهر قم، برگزار شد.

  آیت‌الله رمضانی اظهار داشت: از نکات مهم مباحث اخلاقی، "رابطه میان انسان‌سازی و جامعه‌سازی" است که در نظام‌های غیردینی، این مفهوم را نمی‌بینیم.

  وی با بیان اینکه حضرت امام(ره) در برهه‌ها و سخنرانی‌های مختلف به بحث "رابطه میان انسان‌سازی و جامعه‌سازی" پرداخته است، افزود: ادبیاتِ خودسازی، معنویت و سازمان‌سازی باید در جامعه نهادینه شود و اگر در گزینش‌ها، نگاه ابزاری داشته و رابطه‌ها را جایگزین ضوابط کنیم، اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: حضرت امام درباره رابطه خودسازی و جامعه‌سازی در بیانی می فرمایند: «شما خودتان را درست کنید، کشورتان درست می‌شود»، اما این ادبیات در سخنان رهبران دیگر کشورها مطرح نیست، بلکه آنها قانون را برجسته می‌کنند، در حالی که قانون بشری جلو هرج و مرج را می‌گیرد، اما قانون الهی، آرم‌بخش است و بشر را اقناع می‌کند.

  وی ادامه داد: امام راحل در بیان دیگری اظهار داشتند: «ما تا خودمان را اصلاح نکنیم، نمی‌توانیم کشور خودمان را اصلاح کنیم». امام به رابطه بین خودسازی و جامعه‌سازی اعتقاد دارد و رابطه منطقی به این دو برقرار می‌کند. به اعتقاد حضرت امام هر کس باید از خود شروع کند، خود را اصلاح کرده بعد به اصلاح دیگران بپردازد. حضرت امام از انقلاب باطنی، غیر از انقلاب ظاهری بحث می‌کند و ادبیات ایشان خاص و ویژه نظام‌های ارزشی و دینی است.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در نظام دینی توحید در رأس است، افزود: در نظام‌ها و تمدن‌های غیرتوحیدی، خدا و معنویت جایی ندارد.

  وی درباره علل افول تمدن‌ها، سازمان‌ها و کشورها اظهار داشت: امیرالمومنین حضرت علی علیه‌السلام در روایتی، چهار عامل را برای عدم رشد و افول نظام‌ها معرفی می کند: «یُسْتَدَلُّ عَلَی اِدبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضییعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقدیمِ الاَراذِلِ وَ تَاخیرِ الاَفاضِ». عامل اول تضییع اصول است؛ یعنی اینکه افراد به اصولی که معتقد هستند پایبند نباشند. دوم، افراد به چیزهای غیر مهم و فروع و شاخه‌ها بپردازند. سوم، افرادِ ناکارآمد و نالایق در صدر قرار گیرند و چهارم، انسان‌های لایق و شایسته، کنار گذاشته شوند.

  استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: اگر ذهن انسان درگیر امور جزئی و غیرمهم شود، از هدف و اهداف باز می‌ماند. از طرف دیگر امور غیر مهم آن قدر زیاد است که ذهن انسان کشش آنها را ندارد، لذا در کار اداری باید وارد امور مهم شویم تا آنها را به سرانجام برسانیم.

  وی به دیدگاه ابن‌خلدون درباره علل افول جوامع اشاره کرد و اظهار داشت: ابن خلدون در بیانی می‌گوید: جامعه‌ای که می‌خواهد رشد کند، باید مراقب اهداف باشد؛ اگر جامعه به پیروزی رسید، افراد جامعه نباید احساس غرور کنند، چون قدرت، مستی و غرور، خودکامگی می‌آورد. اگر در جامعه‌ای خودکامگی باشد، شاهد اسراف و تبذیر خواهیم بود و اسراف و تبذیر باعث انحراف جامعه از اصول و اهداف می‌شود، لذا جامعه و تمدن دچار انحطاط می‌شود.

  آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به برکت رهبری رهبر معظم انقلاب از اصول خود برنگشت، افزود: در عرصه‌های علمی و نظامی پیشرفت کردیم و قدرت و اقتدار ما، امروزه بازدارنده است، اما در عدالت پیشرفت لازم را نداشته‌ایم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به زیست جمعی در اخلاق اداری تأکید کرد و افزود: زیست جمعی و باهم بودن در محیط اداری، ضروری است و اهمیت زیادی دارد.

  وی به رعایت اصل خوش‌بینی اشاره کرد و ادامه داد: خوش‌بینی، غیر از خوش‌باوری است و این دو را باید از هم تفکیک کنیم. منافقان، پیامبر(ص) را اذیت می‌کردند، پیامبر(ص) حرف‌های همه را می‌شنید، اما ایشان را متهم می‌کردند که انسان خوش‌باوری است، در حالی که پیامبر(ص) سخنان همه را حمل به صحت می‌کرد. خداوند در قرآن می فرماید: «وَمِنهُمُ الَّذينَ يُؤذونَ النَّبِيَّ وَيَقولونَ هُوَ أُذُنٌ ۚ قُل أُذُنُ خَيرٍ لَكُم يُؤمِنُ بِاللَّهِ وَيُؤمِنُ لِلمُؤمِنينَ وَرَحمَةٌ لِلَّذينَ آمَنوا مِنكُم ۚ وَالَّذينَ يُؤذونَ رَسولَ اللَّهِ لَهُم عَذابٌ أَليمٌ». خداوند می‌فرماید: خوش‌باوربودن پیامبر به نفع شماست، پیامبر باطن شما را می‌داند و نمی‌خواهد با شما برخورد کند.

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)  ادامه داد: در مجموعه اداری اگر کسی کار خوبی انجام داد، باید تشویق شود و نباید افراد به سرعت نقد شوند. از سوی دیگر حواس مسئول، باید به سخن‌چینان باشد که کینه و جدایی بین افراد ایجاد نکنند و اگر در مجموعه‌ای فردی در کار اختلال و ناامیدی ایجاد می‌کند به وقت خود باید تنبیه شود، البته تنبیه باید آخرین اقدام باشد و نه اولین اقدام.

  وی علت ایجاد یأس و ناامیدی در محیط اداری را عدم خودسازی عنوان کرد و ادامه داد: برخی کارهای خوب را نمی‌بینند، حاشیه‌ساز هستند و دائما ایجاد یأس می‌کنند. باید کارهای خوب را هم ببینیم و اگر در جایی نقصی دیدیم، باید به صورت خصوصی به مسئول مربوطه تذکر دهیم.

  استاد سطوح عالی حوزه افزود: خوش‌بینی و حمل بر صحت، جزو اخلاق اداری است و بر اساس حدیثی از امیرالمومنین حضرت علی(ع) اگر انسان مشغول عیب‌های خود باشد، از عیوب دیگران غافل می‌شود. یا در روایت دیگری حضرت امام رضا(ع) می‌فرماید: انسان دیگران را که می‌بیند باید بگوید همه از من بهتر و متقی‌تر هستند.

  وی در پایان به راه‌های نفوذ شیطان بر انسان اشاره کرد و اظهار داشت: نباید خود را بالاتر از دیگران تصور کنیم که این فریب شیطان است.

   

  دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: ادبیاتِ خودسازی، معنویت و سازمان‌سازی باید در جامعه نهادینه شود و اگر در گزینش‌ها، نگاه ابزاری داشته و رابطه‌ها را جایگزین ضوابط کنیم، اتفاقات ناگواری رخ خواهد داد.

 • تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر شیعیان تایلند/ خوبی‌هایی که ما یاد گرفتیم از ایرانی‌ها بود

  تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر شیعیان تایلند/ خوبی‌هایی که ما یاد گرفتیم از ایرانی‌ها بود

  عضو تایلندی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: خوبی‌هایی که ما یاد گرفتیم از شما ایرانی‌ها بود و انقلاب اسلامی ایران و فداکاری شهدای ایرانی برای ما بسیار ارزشمند است.

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ تایلند (با نام قبلی سیام) کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. جمعیت این کشور حدود ۶۸ میلیون نفر برآورد می شود و حدود ۹۵ درصد از جمعیت آن، پیرو آیین بودایی تراوادا هستند و بنابر آمارهای رسمی، فقط 4 درصد از جمعیت تایلند مسلمان‌اند.

  حدود سه چهارم از مسلمانان تایلند، مالایی زبان‌اند و در ناحیه جنوبی و عمدتاً در استان‌های ناراتیوات، پاتانی، ساتون و یالا متمرکز شده‌اند، به نحوی که حدود ۸۵ درصد از جمعیت این استان‌ها مسلمان‌اند. مسلمانان در استان‌های سونگ خلا، ترانگ و کرابی نیز اکثریت دارند.

  در اواخر دوره سلطنتی پادشاه «ناره سون ماهاراج» (حدود سال­های 1589 - 1604 میلادی)، دو برادر تاجر ایرانی ( شیخ احمد قمی و برادر کوچک، شیخ سعید) از شهر قم به همراه اطرافیانشان به شهر آیوتایا که پایتخت سلطنتی است، مهاجرت کردند. از منابع تاریخی به دست می‌آید که ورود تشیع به تایلند، هم­زمان با مهاجرت همین دو برادر به این کشور است. بنابراین سابقه تشیع در تایلند به حدود چهارصد سال قبل باز می گردد.

  فعالیت‌های شیخ احمد قمی یکی از ایرانیان مسلمان مقیم تایلند در اواخر قرن شانزدهم، در تبلیغ تشیع در آن ناحیه بسیار مؤثر بوده و نسل وی تا به امروز در تایلند باقی مانده‌اند.

  پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، ارتباط شیعیان تایلند و سایر شیعیان جهان گسترده شد و علمای شیعه از ایران و ممالک عربی به تایلند رفتند و به تبلیغ احکام و معارف دینی پرداختند. وضعیت فرهنگی و دینی شیعیان نسبت به قبل از انقلاب اسلامی، تفاوت بسیاری کرده است.

  هم اکنون شیعیان بیشتر در بانکوک و چهار استان جنوب تایلند موسوم به پتان ساکنند و مراکز، مؤسسات، حسینیه‌ها و مساجد متعددی دارند.

   

   

  315d978b-df5c-4953-9169-99e966ebebe8.jpg

   

  مراسم عزاداری شیعیان تایلند در ایام ماه محرم

   

  آنچه در پی می‌‏آید گفتگویی کوتاه با «جمیله ساکتیشا» از بانوان شیعه، مبلّغ و فعال فرهنگی در کشور تایلند است.

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به کوشش: مائده سادات علوی
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ابنا: لطفا در ابتدا درباره فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی خود توضیحاتی بدهید
  من جمیله ساکتیشا از کشور تایلند هستم به مدت ۴ سال در جامعة الزهرا درس خوانده‌ام و‌ هم اکنون به انجام فعالیت‌هایی در عرصه فرهنگی و سخنرانی در مراسم‌های شیعیان تایلند مشغول هستم.

  بنده یک مبلغ آزاد در بین شیعیان تایلند هستم و به جوانانی که دارای مشکلات خانوادگی یا اجتماعی هستند، مشاوره می‌دهم و آنها را در اصلاح اشتباهاتی که مرتکب شده‌اند یاری می‌دهم. مشاوره در زمینه ازدواج نیز از فعالیت‌های دیگر من به حساب می‌آید.

  ابنا: چه اقداماتی در زمینه استحکام بنیان خانواده در بین شیعیان تایلند داشتید؟

  از جمله فعالیت‌های من نگارش مقالاتی در زمینه اهمیت بنیان خانواده به زبان تایلندی است و در هنگام ارائه مشاوره به مراجعه‌کنندگان در زمینه مسائل خانوادگی از سیره ائمه معصومین(ع) استفاده می‌کنم.

  ابنا: چه پیشنهادی برای تقویت و تداوم ارتباط بین شیعیان در جهان دارید؟
  استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تقویت ارتباط بین شیعیان جهان را پیشنهاد می‌کنم. از این طریق شیعیان کشورهای مختلف دنیا می‌توانند از یکدیگر بیاموزند و به هم پیشنهاداتی را برای تقویت فعالیت‌هایشان بدهند.
  برگزاری اجلاس‌های مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز اقدام بسیار خوبی بود و من توانستم با حضور در این اجلاس با بانوان شیعه از کشورهای مختلف جهان ارتباط بگیریم و از فعالیت ها و تجربیات آنها استفاده کنم.

  ابنا: از ایران و ایرانی‌ها بگویید

  خوبی‌هایی که ما یاد گرفتیم از شما ایرانی‌ها بود و انقلاب اسلامی ایران و فداکاری شهدای ایرانی برای ما بسیار ارزشمند است. تبلیغ دینی توسط ما به خاطر انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است.

  ابنا: سپاس بی نهایت از شما بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

  منبع: خبرگزاری اهل‌بیت(ع) - ابنا

 • گزارش تصویری/ نشست هم‌اندیشی مدیران بنیاد عاشوراء با جمعی از مبلغان فعال بین‌المللی

  گزارش تصویری/ نشست هم‌اندیشی مدیران بنیاد عاشوراء با جمعی از مبلغان فعال بین‌المللی

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ نشست هم‌اندیشی مدیران بنیاد بین‌المللی عاشوراء با جمعی از مبلغان فعال در مناطق مختلف جهان برگزار شد. در این جلسه، مبلّغان نخبه از ۲۰ کشور جهان شرکت داشتند و نظرات خود درباره معرفی امام حسین(ع) و معارف عاشورایی به مردم جهان را ارائه کردند.

   
 • ویدئو | بیانات آیت الله رمضانی در برنامه

  ویدئو | بیانات آیت الله رمضانی در برنامه "کلمه؛ یادنامه امام خمینی(ره)"

   

  برای دیدن ویدیو کلیک کنید

   

   
   

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ آیت الله «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) شنبه ـ ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ـ در برنامه "کلمه" در شبکه یک سیما حضور یافت و درباره وجوه عرفانی شخصیت حضرت امام خمینی(ره) به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

   
 • سارا صایغ: پیشرفت‌های شیعیان در سطح بین المللی انکارناپذیر است/ شیعیان باید بدون محدودیت جغرافیایی با هم متحد شوند

  سارا صایغ: پیشرفت‌های شیعیان در سطح بین المللی انکارناپذیر است/ شیعیان باید بدون محدودیت جغرافیایی با هم متحد شوند

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهلبیت (ع) - لُبنان کشوری آسیایی در حاشیه دریای مدیترانه است که سابقه تمدنی چندین هزار ساله دارد. این منطقه در گذشته بخشی از شام بود و پس از فروپاشی دولت عثمانی به عنوان کشوری مستقل درآمد. اکثر جمعیت این کشور مسلمان هستند. طوایف متعددی در لبنان سکونت دارند. حدود ۳۰ درصد جمعیت این کشور شیعه هستند.
  از اوایل دهه هفتاد قرن بیستم با تلاش‌های امام موسی صدر و تشکیل مجلس اعلای شیعیان لبنان و جنبش امل، انسجام و تاثیرگذاری شیعیان این کشور چندین برابر شد و امروزه حزب الله لبنان از تاثیرگذارترین احزاب و تشکیلات سیاسی و نظامی در لبنان به شمار می‌آید.
  این کشور همسایه فلسطین اشغالی است و بارها مورد هجوم صهیونیست‌ها قرار گرفته و آسیب‌های انسانی و اقتصادی زیادی را متحمل شده است. اسرائیل بخش‌هایی از این کشور از جمله بیروت را در ۱۹۸۲م اشغال کرد. در سال‌های گذشته بسیاری از مردم لبنان به جهت احساس ناامنی از ناحیه رژیم صهیونیستی، به خارج از لبنان مهاجرت کرده‌اند.
  آنچه در پی می ‏آید گفتگویی کوتاه با «سارا صایغ» از شرکت کنندگان لبنانی در هفتمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) است که در حاشیه این اجلاس صورت گرفت.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به کوشش: علی انصارشهری
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ابنا: در ابتدا در خصوص خودتان توضیحاتی بدهید
  من سارا صایغ از لبنان هستم که در حال حاضر در دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) تهران در رشته مهندسی الکترونیک مشغول به تحصیل می باشم.
  ابنا: وضعیت شیعیان لبنان چگونه است؟
  وضعیت شیعیان لبنان با گذشته، بسیار متفاوت است. شیعیان این کشور در سطح بین‌المللی به پیشرفت هایی دست یافته اند که انکارناپذیر است. آنها این پیشرفت ها را مدیون ایران، نیروهای مقاومت و حزب الله هستند. نگاه شیعیان لبنان به ایران همچون نگاه آنها به والدین شان است و ایران نخستین پشتیبان شیعیان می باشد.
  لبنان هم اکنون تحت محاصره اقتصادی از سوی آمریکا است. در این کشور با بحران اقتصادی شدیدی به دلیل محاصره اقتصادی و ضعف بخش تولید، مواجه هستیم.
  آمریکا، بزرگ ترین دشمن مقاومت در لبنان است و با وجود تلاش ها برای پراکنده کردن مردم در این کشور، اما آگاهی مردم لبنان نسبت به فتنه ها بسیار بالاتر رفته است.
  ابنا: آیا مدارس دینی برای شیعیان در لبنان وجود دارد؟
  مدارسی با نام امام مهدی(عج) در لبنان وجود دارد که اندیشه و عقیده شیعی در این مدارس برای دانش آموزان شیعه از همان سن کودکی، شکوفا می شود.
  ابنا: چگونه می توان سطح شیعیان لبنان را بیش از پیش، ارتقا داد؟
  اتحاد شیعیان چه در لبنان یا عراق یا ایران یا سوریه یا هر جای دیگر منجر به توسعه آگاهی شیعیان در جای جای جهان خواهد شد. هدف ما باید این باشد که شیعیان را بدون محدودیت جغرافیایی، متحد کنیم و ایران نقش بسیار مهمی در این زمینه ایفا می کند.
  ایران سرچشمه قدرت شیعیان جهان در حال حاضر است و ما همیشه با ایران در برابر دشمنی که پیش روی ماست، متحد هستیم.
  .........................................
  پایان پیام/  ۲۶۸

  شرکت کننده لبنانی هفتمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: وضعیت شیعیان لبنان با گذشته، بسیار متفاوت است. شیعیان این کشور در سطح بین‌المللی به پیشرفت هایی دست یافته اند که انکارناپذیر است.

 • دکتر کلانتری: امام خمینی(ره) آرمان‌های انقلاب را در یک مقیاس جهانی دیدند

  دکتر کلانتری: امام خمینی(ره) آرمان‌های انقلاب را در یک مقیاس جهانی دیدند

  به گزارش پایگاه رسمی اطلاع رسانی مجمع جهانی اهلبیت - (ع) - دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) که در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) واقع در لواسانات برگزار شد گفت: اگر کنکاشی در آرای حضرت امام داشته باشیم، مشخص است که ایشان در تمام آرا و اندیشه‌ها خود آرمان‌های انقلاب را فراتر از مرز‌های ملی در یک مقیاس جهانی دیدند و مخاطب آن جامعه جهانی بوده است.

  دکتر کلانتری که با خبرنگار ابنا گفتگو می‌کرد اظهار کرد: اگرچه این نظام سیاسی در جمهوری اسلامی استقرار پیدا کرده، اما همیشه مخاطب یک جامعه جهانی بوده است. این به تبع در مجموعه آموزش عالی کشور هم ضریب ویژه‌ای پیدا کرده و موجب شده در مجموعه آموزش عالی، سیاست‌هایی در دستور کار قرار بگیرد که با محوریت اندیشه‌های حضرت امام دیپلماسی علمی تقویت شده و گسترش پیدا کند. در دوره جدید هم این دیپلماسی در دستور کار قرار گرفته و کماکان در امتداد آن اندیشه‌های والا پیگیری می‌شود.

  رئیس شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی خبرگزاری ابنا گفت: رویدادی که در آن حضور داریم آشنایی با اندیشه‌های حضرت امام و نگاه تمدنی بوده که ایشان نسبت به انقلاب اسلامی داشته و اهداف و آرمان‌هایی که در مقیاس منطقه‌ای و جهانی پیگیری می‌کردند.

  دکتر کلانتری با اشاره به حضور بیش از ۶۰۰ دانشجوی خارجی دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) در مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در اردوگاه لواسان گفت: مجموعه‌ای از دانشجویان خارجی در اینجا حضور به هم رسانده‌اند که با این اندیشه‌ها آشنا شوند، اندیشه‌ای که وحدت میان مستضعفین را تقویت می‌کرده، جبهه مستضعفین و ضدیت با مستکبرین را تقویت می‌کرده و در مقیاسی دیگر امت واحده اسلامی را تشکیل داده و زمینه‌سازی کرده برای شکل گیری یک دولت اسلامی فراگیر که فراتر از مرز‌های سیاسی می‌تواند کنش کند و اهداف و آرمان‌های والای اسلامی و انسانی را در مقیاس جهانی پیگیری کند.

  معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به این برنامه‌ها و برنامه‌های متعدد که در سطح آموزش عالی پیگیری می‌شود و خود دانشجویان هم بسیاری از این برنامه‌ها را میا‌داری و پیگیری می‌کنند شاهد حرکت‌ها و خیزش‌های خوب و مثبتی در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در اقصی نقاط جهان باشیم.

  ...........

  پایان پیام/ ۲۱۸

  رئیس شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی خبرگزاری ابنا با بیان اینکه امام خمینی (ره) آرمان‌های انقلاب را در یک مقیاس جهانی دیدند گفت: اگرچه نظام سیاسی در جمهوری اسلامی استقرار پیدا کرده، اما همیشه مخاطب یک جامعه جهانی بوده است.

پایگاه‌های مرتبطمجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

 • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
 • 88950827 (0098-21)
 • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
8*1=? کد امنیتی