کتاب «نفحات من سیره ائمه اهل بیت علیهم السلام » به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد

شنبه, 27 آبان 1402

به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) کتاب «نفحات من سیره ائمه اهل بیت علیهم السلام » اثر مرحوم آیت الله علامه شیخ باقر شریف قرشی به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد.

کتاب «نفحات من سیره ائمه اهل بیت علیهم السلام » به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد

به گزارش پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی مجمع جهانی اهل بیت(ع) ـ به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) کتاب «نفحات من سیره ائمه اهل بیت علیهم السلام » اثر مرحوم آیت الله علامه شیخ باقر شریف قرشی به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر شد.

این اثر دربردارنده جلوه هایی از اوصاف و فضایل امامان معصوم علیهم السلام است. مؤلف در هر کدام از دوازده فصل این کتاب، به بررسی ویژگی های فردی، مکارم اخلاق و سیره اجتماعی یکی از ائمه معصوم علیهم السلام پرداخته است.

نگارندهف آن بزرگواران را انسان هایی نمونه و بی نظیر دانسته و خصوصیاتی چون: جان فشانی، ایثار، زهد، تواضع، کمک به فقیران و ضعیفان جامعه و نشر علوم و معارف را از خصلت های عمومی همه آنان برشمرده است.

چگونگی ولادت، لقب ها، فضایل اخلاقی، خدمات اجتماعی، سخنان حکیمانه و نحوه شهادت نیز، از مواردی بوده که درباره هرکدام از آن اسوه های بی مانند تحقیق شده است.

نویسنده، بخش مربوط به امام علی علیه السلام را به تفضیل ارایه داده و در آن به امامت آن حضرت، جایگاه ایشان نزد پیامبر صلی الله علیه وآله، منزلت او در قیامت و تاثیرات مثبت ایشان بر پیشبرد اهداف رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز اشاره نموده است.

علاقه مندان برای دریافت این اثر می توانند به ساختمان معاونت فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به آدرس قم، بلوار جمهوری اسلامی، نبش کوچه 6 مراجعه کنند یا با شماره تلفن 02532131307 تماس بگیرند.

 

aacc092d-3f7d-4333-add2-499dcfb92782.jpg

نظر دهید

شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 88950827 (0098-21)
  • 88950882 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
7*9=? کد امنیتی