مراسم و برنامه‌ها

دیدار دکتر ولایتی به سید عمار حکیم/ ولایتی: تحولات منطقه بخشی از بیداری اسلامی است + تصاویر

دیدار دکتر ولایتی به سید عمار حکیم/ ولایتی: تحولات منطقه بخشی از بیداری اسلامی است + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری که به منظور شرکت در نهمین اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی به عراق سفر کرده در بغداد، با سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق دیدار و گفت و گو کرد.

علی اکبر ولایتی و عمار حکیم در این دیدار روابط دو جانبه میان ایران و عراق و تحولات منطقه به ویژه مبارزه با ترورسیم را بررسی کردند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) آغاز عملیات آزادسازی موصل را به عراقی ها تبریک گفت و اعلام کرد ایران آماده هرگونه کمک نظامی و انسانی به ملت عراق در آزادسازی موصل است.

عمار حکیم نیز از حمایت های جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و توسعه روابط دو کشور را خواستار شد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه مبارزه با داعش به معنای دفاع از اسلام است، گفت عملیات آزادسازی موصل نشان می دهد جهان اسلام از عراق و ارتش این کشور حمایت می‌کند.

عمار حکیم با اشاره به حمله گسترده به گروه تروریستی داعش در شمال عراق، از غافلگیر کردن تروریست ها هنگام اجرای عملیات آزادسازی موصل در آینده نزدیک خبر داد و افزود هنگام آزادسازی موصل، داعش پیاپی غافلگیر می شود و آنچه را پیش بینی نمی کند، خواهد دید.

وی تاکید کرد فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در این مساله حساسیت بسیاری دارد که تلفات عملیات آزادسازی موصل تا حد امکان کم باشد.وی اضافه کرد تاکتیک های جدید نیروهای عراقی دشمنان را غافلگیر خواهد کرد زیرا نیروهای عراقی آنگونه که خود را برای عملیات آزادسازی موصل آماده کرده اند، برای هیچ عملیاتی در گذشته آماده نشده بودند.

رئیس ائتلاف ملی عراق با اشاره به وحدت گروه ها و نیروهای مختلف در عملیات آزادسازی موصل تصریح کرد ما از همکاری گروه صدر و فرماندهان بسیج مردمی استقبال می کنیم. دیدار اخیر مقتدا صدر با فرماندهان بسیج مردمی اقدامی مناسب بود و ما از هر اقدامی برای نزدیک کردن این دو طرف به یکدیگر استقبال می کنیم.

حکیم افزود ائتلاف ملی همچون گذشته برای از میان برداشتن موانع وحدت ملی عراق تلاش می کند و این ائتلاف یکی از طرف هائی بود که برای برگزاری دیدار بین مقتدا صدر و فرماندهان بسیج مردمی تلاش کرد و همچنان به تلاش های خود برای تحکیم وحدت بین اقشار مختلف مردم عراق ادامه خواهد داد.

دکتر ولایتی همچنین در نشست خبری مشترک با عمار حکیم درباره نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: این تجمع به شکل اساسی تلاش دارد تفکر تکفیری را که از مشکلات بزرگ جهان اسلام است ریشه کن کند و شخصیت ها و علمای مسلمان کشورهای مختلف جهان نیز نظر خود در خصوص تفکر تکفیری را مطرح خواهند کرد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: بیشتر شخصیت های شرکت کننده در این مجمع از ۲۲ کشور اسلامی اهل تستن و تعداد کمی از انها اهل تشیع هستند که بیانگر وحدت مسلمانان است همزمانی برگزاری این اجتماع با اجرای عملیات آزاد سازی موصل ان شاء الله منجر به پیروزی حکومت ومردم عراق خواهد شد.

ولایتی ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم حمایت از عراق افزود: عراق کشوری مظلوم است که از سوی امریکا اشغال و به لطف خدا آزاد شد و اکنون دمکراسی با اصول کامل در این کشور حاکم است.

وی تاکید کرد عراق توانست مشکلات خود را به تنهایی حل کند و این یک چهره روشن از بیداری اسلامی است.

ولایتی با اشاره به مقاومت مردم سوریه در مقابله با توطئه تقسیم این کشور و مبارزه با تروریسم برای خدمت به منافع آمریکا و اسرائیل گفت: این کشور شش سال است که با تروریسم در مبارزه است و این خود یک چهره از بیداری اسلامی است.

ولایتی مقاومت مردم یمن در برابر تجاوز عربستان طی دو سال گذشته را چهره دیگری از بیداری اسلامی دانست.

نهمین نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی شنبه و یکشنبه در بغداد برگزار می‌شود.

ولایتی: ایران از هیچ کمکی به عراق در زمینه مبارزه با داعش دریغ نمی کند

ولایتی: ایران از هیچ کمکی به عراق در زمینه مبارزه با داعش دریغ نمی کند

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع بیداری اسلامی که برای شرکت در نهمین نشست مجمع بیداری اسلامی به عراق سفر کرده است، امروز پنجشنبه با فواد معصوم رئیس جمهور عراق دیدار کرد.

ولایتی در این دیدار متذکر شد: بازسازی عراق بعد از آزاد سازی موصل مطلب مهمی است، اما نباید از مکر آمریکایی ها غافل شد، شنیده شده آمریکایی ها به دنبال انتقال موقت نیروهای داعشی به سوریه هستند تا هر وقت فرصت یابند مجدادا آنها را به عراق بازگرداند.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه فواد معصوم به عنوان ریاست محترم جمهوری عراق اهتمام ویژه ای برای روابط دو کشور قائل است گفت: لازم است موفقیت های اخیر دولت و ملت عراق در مقابله با تکفیری ها را تبریک بگویم.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه اهمیت موصل برای عراق کمتر از حلب برای سوریه نیست، افزود: ما از اخباری بشارت دهنده پیروزی های آینده خوشحال می شویم. تقارن این پیروزی برای این دو ملت بشارت دهنده این است که دو کشور دوست همزمان در حال رسیدن به پیروزی های نهایی هستند.

ولایتی ادامه داد: ما مشکلات عراق را مشکلات خودمان می دانیم و پیروزیهای آنان را هم پیروزیهای خودمان می دانیم.

رئیس جمهور عراق نیز گفت: در نبردی که علیه داعش در جریان است دستاوردهای خوبی حاصل شده است.

فواد معصوم در ادامه گفت: تنها کشوری که خطر و اهمیت این گروهها را درست تشخیص داد و حمایت کرد ایران بود. موضع جمهوری اسلامی ایران و کمکهای لجستیکی و غیره که به ما کرد را فراموش نمی کنیم.

وی افزود: در حالی که ما هم اکنون برای آزادسازی موصل می جنگیم باید به فکر مرحله پس از داعش باشیم به همین جهت امیدواریم ایران نقش خود را در بازسازی مناطق تخریب شده توسط داعش ایفا کند.

رئیس جمور عراق ادامه داد: شرایط مالی و اقتصادی ما با دشواریهایی روبروست اما امیدواریم دستاوردهای اقتصادی زیادی پس از پایان بخشیدن به مشکل ناشی از حضور داعش داشته باشیم. به ویژه که بتوانیم از تجربه های ایران در عدم اتکای کامل به نفت و گاز استفاده کنیم.

ولایتی در ادامه این دیدار گفت: عراق بعد از آزاد سازی موصل مطلب مهمی است ضمن توجه به بحث بازسازی عراق نباید از مکر آمریکایی ها غافل شد، شنیده شده آمریکایی ها به دنبال انتقال موقت نیروهای داعشی به سوریه هستند تا هر وقت فرصت یابند مجدادا آنها را به عراق بازگردانند.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: بدون شک اتحاد میان گروه های مختلف عراق اعم از کردها، اهل سنت و ترکمان ها موجب جلوگیری از بازگشت چنین موضوعی خواهد شد. اینکه می شنویم پیشمرگه مثل سایر مردم در کنار آنها علیه داعش برای آزادسازی موصل می جنگند خبر خوبی است؛ خیلی ها از اتحاد مردم عراق نا امید بودند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: بعضی از کشورهای منطقه و برخی از رهبران شرط بندی کرده بودند جمعیت کردی از کشور عراق جدا می شود اما سفر اخیر آقای بارزانی به بغداد و اخطار جدی همه ارکان دولت عراق اعم از نخست وزیر، رئیس مجلس و جنابعالی و سایر مسولان به ترکیه مبنی بر اینکه حق ندارد دخالتی کند و باید نیروهای خود را از عراق خارج کند خوشحال کننده بود.

مشاور مقام معظم رهبری در ادامه گفت: زمانی رئیس ستاد ارتش آمریکا گفته بود عراق باید به سه کشور تقسیم شود. الحمدلله خواب شیطانی آنها تعبیر نشد و نخواهد شد و امروز شاهد وحدت تمامی اقشار و طیف ها در عراق هستیم.

رئیس جمهور عراق در ادامه این دیدار گفت: شکی نیست داعش چه در عراق و چه در کشور دیگر خطر بزرگی است. این به معنی آن است که حتی اگر آنها را به کشور دیگری نیز منتقل کنند خطر آن برای عراق باقی می ماند. همچنین اگر در سوریه داعش باقی بماند خطر داعش برای عراق و منطقه باقی است.عراق ویژگی هایی دارد و سوریه هم ویژگی هایی و بر اساس این ویژگی ها می توان همکاری های متقابلی انجام داد.

وی با بیان اینکه داعش در هر کجای جهان که باشد برای دنیا تهدید محسوب می شود گفت: بنا بر این ضروری است ایران،عراق و سوریه برای مقابله با خطر داعش متحد شده و مبارزه کنند.

فواد معصوم با تاکید بر سخنان ولایتی ادامه داد: داعشی که الان وجود دارد با داعش اولیه متفاوت است. در ابتدا افراد کوتاه بین می گفتند داعش فقط علیه شیعیان فعالیت خواهد کرد اما کاری که در عراق کردند هم علیه ایزدی ها و علیه مسیحیان بود. آنها اخیرا علیه اهل سنت هم اقدام کردند لذا برای همین بود که مواضع علیه داعش در عراق یکپارچه شد و اختلاف نظری وجود نداشت. جهان هم متوجه شد که داعش چه اندازه برای کل دنیا خطرناک است.

وی تاکید کرد: اگر داعشی ها صرفا یک جنبش عراقی بودند لازم بود با آنها مذاکره کنیم اما آنها به گونه ای هستند که نه تنها عراقی ها بلکه همه جهان باید با آنها مقابله کند.

ولایتی نیز با بیان اینکه هر روز بیش از گذشته شاهد همکاری های دو کشور هستیم، افزود: جمهوری اسلامی ایران از هیچ کمکی به عراق چه در زمینه مبارزه با داعش و چه کمک به پیشرفت ملت و دولت عراق دریغ نخواهد کرد.

رئیس جمهور عراق در پایان این دیدار گفت: آمدن داعش به عراق باعث اتحاد بی سابقه پیشمرگه و ارتش عراق شد که این پدیده نوین و نقطه مثبتی است.

سوگواری عاشورایی در مسکو با حضور عضو شورای کتاب مجمع جهانی‌اهل‌بیت(ع) + تصاویر

سوگواری عاشورایی در مسکو با حضور عضو شورای کتاب مجمع جهانی‌اهل‌بیت(ع) + تصاویر

چهارشنبه, 21 مهر 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سوگواری عاشورایی در مسکو سه شنبه شب با حضور باشکوه شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) و با سخنرانی آیت الله اسلامی عضو شورای کتاب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برگزار شد.

در این مراسم که در تالار اجتماعات رزیدانس و مسجد خاتم الانبیا(ص) سفارت جمهوری اسلامی با حضور مهدی سنایی سفیر ایران برگزار شد، شیعیان مقیم مسکو اعم از ایرانی، تاجیکستانی، ترکمنستانی، ازبکستانی، لبنانی، افغانستانی، عراقی و جمهوری آذربایجان شرکت داشتند.

آیت الله علی اسلامی در این مراسم با بازگویی وقایع روزهای تاسوعا و عاشورا، گفت: حضرت امام حسین(ع) برای راهی که انتخاب کرده بود، وفادارترین افراد و برترین انسان های ایمانی را می خواست و از همین رو همگان را از تعهدی که به آن حضرت داشتند، آزاد اعلام کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: یارانی که برجای ماندند، صادق ترین و مومن ترین افراد در قبال آن حضرت و وفادار ترین انسان ها نسبت به آموزه های پیامبر گرامی اسلام بودند که جان خود را فدای آرمان مبارزه با ظلم و ستم حکومت یزیدی کردند.

آیت الله اسلامی تاکید کرد: اکنون نیز مشابهت های زیادی با وقایع کربلا وجود دارد، دشمنان اسلام از جمله آمریکا، وهابیت و صهیونیسم در حال طراحی نقشه های شوم علیه مسلمانان هستند و در این میان رژیم اشغالگر قدس بیشترین برنامه ریزی را می کند.

عضو شورای کتاب مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: اما انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در کنار تربیت جوانان و نیروهای مومن از سوی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب سبب شده رژیم صهیونیستی که زمانی داعیه کشورگشایی و گسترش اشغالگری تا آب های خلیج فارس را داشت با هرس از مبارزان اسلامی، حزب الله لبنان و انتفاضه فلسطینیان گرداگرد خود دیوار بکشد.

همچنین در این مراسم، نوحه خوانی و سینه زنی برگزار شد و سوگوارانی از افغانستان و تاجیکستان نیز برنامه های مداحی را برگزار کردند.

عضو شورای عالی مجمع: پیام امام حسین(ع) کرامت انسانی بود

عضو شورای عالی مجمع: پیام امام حسین(ع) کرامت انسانی بود

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مراسم عزاداری سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) شامگاه امروز یکشنبه 18 مهر 1395 در مسجد امام علی(ع) منطقه "باغجيلار" شهر استانبول ترکیه برگزار شد.

سخنران این مراسم «حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن قمی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بود که از سوی «حجت الاسلام شیخ حسن قره بلوط» امام جمعه و جماعت مسجد امام علي(ع) و نمازگزاران ترک مورد استقبال قرار گرفت.

ایشان در ابتدای سخنان خود از اقشار مختلف مردم استانبول ــ بویژه جوانان و زنان ــ برای اقامه شعائر حسینی قدردانی کرد و با تأکید بر ارزشمند بودن ولایت حضرت علی(ع) گفت: ولایت امیرالمؤمنین(ع) از ارزش زیادی برخوردار است و محبت ایشان، محبت خداست.

وی ادامه داد: زمانی که پیامبر(ص) به معراج رفت، برای ایشان ندا آمد که "علی را دوست داشته باش"، اما زمانی که حضرت موسی(ع) به میقات رفت، خداوند به او گفت که "کفش هایت را در بیاور"، یعنی خود را از وابستگی ها رها کن و محبت های بیرونی را دور بریز.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) سپس در بیان علت دشمنی ها با امام حسین(ع) اظهار کرد: ایشان، تنها دوستی خدا را می خواست و دشمنی ها با امام حسین(ع) به دلیل محبت خدا بود،

 حجت الاسلام والمسلمین قمی در بیان اولین ها در مصیبت سالار شهیدان گفت: در کربلا خون خدا به زمین ریخته شد و همه ائمه معصومین(ع) بر مصیبت امام حسین(ع) گریستند. اولین روضه خوان این مصیبت، جبرئیل بود و اولین کسی که در مصیبت امام حسین(ع) گریه کرد، حضرت آدم بود. حتی خود یزید اولین شخصی بود که به خاطر فشار افکار عمومی مجبور شد تا به یاد امام حسین(ع) سقاخانه بسازد.

به گزارش خبرنگار ابنا از استانبول، معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری ریخته شدن خون شهید را موجب استیفای حق مظلوم دانست و افزود: پس از شهادت امام حسین(ع) حکومت بنی امیه عمر چندانی پیدا نکرد و قیامهای پی در پی، به آن خاتمه داد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر گستردگی عزاداری حسینی در جهان اظهار کرد: امروز ما شاهد برگزاری عزاداری حسینی در همه نقاط دنیا هستیم. هم اکنون در 14 کشور جهان ــ از جمله ایران، عراق، بحرین، پاکستان و هند ــ روز عاشورا تعطیل عمومی است. اکثریت مردم هندوستان مسلمان نیستند، اما «گاندی» رهبر استقلال این کشور که از امام حسین(ع) تأثیر پذیرفته بود، روز عاشورا در این کشور تعطیل اعلام کرد.دکتر قمی با بیان اینکه امام حسین(ع) در روز عاشورا از هشت جهت محاصره بود، گفت: ایشان در آن روز نه تنها از چهار طرف از سوی سپاهیان یزید در محاصره قرار داشتند بلکه از چها جهت دیگر نیز در محاصره "آفتاب سوزان"، "گرسنگی"، "تشنگی" و "زمین تفتیده" مواجه بودند.

معاون بین الملل دفتر رهبر انقلاب در خصوص پیام امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: پیام ماندگار ایشان "کرامت انسانی" است. امام حسین(ع) می گوید: "ای جوان مسلمان، قدر خود را بدان؛ زیرا شأن تو بالاتر از آن است که آمریکا به تو رهنمود بدهد. تو باید خودت باشی".

وی در پایان خطاب به حاضران تأکید کرد: خلاصه خلقت از زمان آدم تا ظهور امام زمان(عج)، امام حسین(ع) است و امام زمان(عج) پس از ظهور از هر پنج جمله ای که می فرمایند، سه جمله از امام حسین(ع) است.


«حجت الاسلام والمسلمين انصاريان» و آقایان «اسدزاده» سركنسول جمهوری اسلامي ايران در استانبول، «صفرخانی» رايزن فرهنگي ایران در ترکیه، «دکتر عبدالرضا راشد» وابسته فرهنگی ایران در استانبول و «عظيم زاده» مديرتشريفات كنسول گری ایرذان نیز در این مراسم حضور داشتند.

شایان ذکر است حجت الاسلام و المسلمین قمی معاون بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی، برای شرکت در کنفرانس بزرگ عاشوراء به شهر استانبول ترکیه سفر کرده و قرار است که طی روزهای آتی با رئیس سازمان دیانت ترکیه دیدار کند. «حجت الاسلام والمسلمین فلاح نژاد» نیز ایشان را در این سفر همراهی می کند.

آیت الله مجتهد شبستری: جلوی بدحجابی در ادارات و دانشگاه‌ها گرفته شود‌

آیت الله مجتهد شبستری: جلوی بدحجابی در ادارات و دانشگاه‌ها گرفته شود‌

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله محسن مجتهد شبستری»نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) صبح امروز - یکشنبه 18 مهر 95 - در همایش امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه در این رابطه مباحث بسیاری مطرح شده است، خاطرنشان کردند: امر به معروف و نهی از منکر باید در سه سطح؛ امر به معروف و نهی از منکر توده مردم به یکدیگر، جماعتی از مردم، و در گستره جهانی انجام شود.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: دو آیه ۱۱۰ و ۱۰۴ از سوره آل عمران باید مورد توجه قرار بگیرد، آیه ۱۰۴ می‌گوید باید امتی در میان شما باشند که وظیفه‌‌اشان امر به معروف و نهی از منکر باشد لکن در آیه ۱۱۰ آمده است: این امر بر تمام مسلمانان فریضه است.

وی در ادامه افزود: در مورد این تعارض میان دو آیه می‌‌توان گفت به زعم برخی مفسران مراحل امر به معروف و نهی از منکر متفاوت است و طبق آیه ۱۱۰ تمام افراد باید در مرحله قلبی به معروف تمایل داشته و از زشتی‌‌ها منزجر باشند، اما اینکه می‌‌فرماید برخی از جماعت باید اقدام کنند مربوط به مرحله زبانی و عملی است.

امام جمعه تبریز با اعلام اینکه صاحب تفسیر المنار معتقد است امر به معروف و نهی از منکر باید در سه سطح اجرا شود، تصریح کرد: در سطح اول توده مردم یکدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنند، در سطح دوم جماعتی با جدیت این امر را دنبال کنند و سومین سطح امر به معروف و نهی از منکر در گستره جهانی است، همانطور که پیامبر به زمامداران و سلاطین کشورهای دیگر نامه نوشته و آنها را به اسلام دعوت می‌کردند.

وی اضافه کرد: در این تفسیر برای امر به معروف جهانی شرایطی ذکر می‌کند؛ از جمله اینکه باید زبان کشورهای مختلف را جهت دعوت به اسلام را یاد گرفت، نسبت به وضع دنیا آشنا و از سیستم‌های سیاسی جوامع و ادیان آنها آگاهی داشت.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اعلام اینکه صاحب تفسیر المنار امر به معروف و نهی از منکر در سطح جهانی را وظیفه جماعتی می‌داند که در آیه ۱۰۴ ذکر شده است، یادآور شد: به نظر من قرآن خود به این تناقض پاسخ داده و در سوره حج می‌‌فرماید به کسانیکه قدرت داده‌‌ایم باید وظیفه الهی را انجام بدهند و احکام الهی را رواج دهند، نماز را اقامه و زکات را محقق و امر به معروف و نهی از منکر کنند. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه سنگین حکومت‌‌هاست و این آیه نشان می‌‌دهد که بین آن دو آیه تعارضی وجود ندارد، خداوند لطف کرده و در این کشور قدرت در دست مومنان قرار گرفته و از ید طاغوت خارج شده است و آیا بعد از سی و هفت سال هنوز وقتش نرسیده که امر به معروف و نهی از منکر ترویج یابد؟

«آیت الله مجتهد شبستری» با تاکید بر اینکه تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید در سطح وزارت باشد، متذکر شد: بدون وجود وزارت نیز باید در ادارات و سازمان‌ها جمعی باشند که نسبت به این امر قیام کنند؛ برخی می‌‌گویند چرا بدحجابی زیاد است؟ اگر کنترل خیابان‌‌ها از دست شما خارج است، ادارات و دانشگاه را چرا کنترل نمی‌‌کنید؟!

وی لازمه حساسیت مسئولان را در این خصوص ضروری دانست و تاکید نمود: علاوه بر حساسیتی که مسئولین دارند، باید از روش توبیخ و تشویق نیز استفاده کنند؛ محجبه‌‌ها را تشویق و آنان را که حدود را رعایت نمی‌‌کنند، در چهارچوب قانون توبیخ نمایند، همانا امام علی(ع) به مالک اشتر گفت مبادا نیکوکاران و بدکاران در نظر تو برابر باشند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری خواستار ارزیابی میزان رضایتمندی مردم از ادارات شدند و بیان داشت: این خود نوعی دعوت به امر به معروف و نهی از منکر است و اگر موفق به جلب رضایت مردم شویم، حفظ نظام کرده‌‌ایم و گرنه مردم را به خاطر یک مورد، سی مرتبه به اینجا و آنجا نکشانید. به تعبیر رهبر نیز اگر شما درستکار باشید و به مردم خدمت کنید دیگر نیازی به تبلیغ دولت هم نخواهید داشت چون این خود تبلیغ عملی است، اگر هم قانون اجازه رفع خواسته مردم را نمی‌‌دهد، حداقل با خوش برخوردی به او توضیح بدهید نه اینکه با مردم تند برخورد کرده و آنان را به نظام بدبین کنید.

رییس شورای عالی مجمع جهان اهل بیت(ع) با ذکر خاطره‌ای از حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: اگر امام می‌‌فرماید حفظ نظام اوجب واجبات است ببینید حفظ نظام از چه راهی اتفاق می‌‌افتد؟! باید به مردم خدمت و رضایت آنها را جلب کنیم، باید مردم شهید داده را تکریم کنیم که ناراضی کردن آنها منکر بزرگی است. حضرت امام حسین(ع) در آن شرایط راه احیای امر به معروف و نهی از منکر را در قیام و شهادت دیدند و فرمودند هرگز مثل من، با یزید و یزیدهای زمان بیعت نمی‌‌کند، رهبرمان نیز تشخیص داده‌اند که یزید زمان آمریکاست، امام حضرت حسین(ع) به این نتیجه رسید که شهادت خود کافی نیست بلکه باید با اهل بیت خود وارد شود.

«آیت الله مجتهد شبستری» در پایان خاطرنشان کرد: حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) به جوانان دیگر با درنگ اذن جنگ می‌‌دادند اما وقتی حضرت علی اکبر(ع) اذن جهاد خواستند، بر این اساس که از آنچه دوست می دارید در راه خدا انفاق کنید، به ایشان بدون درنگ اذن جنگ دادند.

هدف اساسی قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر است

هدف اساسی قیام امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری اهل بيت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله محسن مجتهد شبستری» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و امام جمعه تبریز در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه این شهر با اشاره به ایام سوگورای سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: اگر امروز صدای اذان از مساجد شنیده می شود به جهت جانفشانی امام حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه اگر امروز یاد و نام نبی مکرم اسلام(ص) و امیرالمؤمنین(ع) زنده است به برکت همین عاشورای حسینی است، ابراز داشت: حضرت اباعبدالله(ع) هیچگاه دیانت را از سیاست جدا نکرد و در راه دین و دینداری، اهل بیت، صحابه و جان خویش را تقدیم اسلام کرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به برنامه نظام سلطه برای تسلط بر کشورهای اسلامی به ویژه شیعه، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با هر ترفندی چون؛ تحریم، تطمیع و لبخند تلاش دارد تا سلطه خود را بر شیعیان و ایران اسلامی احیاء کند، اما درایتهای رهبری هیچگاه اجازه نداد تا دشمن در اهداف شوم خود موفق عمل کند.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی، نیروی انتظامی را ره آورد امنیت و آسایش در جامعه دانست و افزود: پیشرفت و توسعه جامعه در گرو امنیت است، نیروی انتظامی در حقیقت از ارکان پیشرفت جامعه است، پیشرفت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در گرو امنیت است و بدون امنیت معنایی ندارند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ششمین سالگرد بحران سوریه، تصریح کرد: به برکت نیروهای مقاومت، ارتش سوریه و حمایت های روسیه عرصه بر دشمن تنگ شده است و به امید خدا و به برکت جانفشانی های مدافعان حرم و حزب الله لبنان، داعش و تروریست ها اهداف شوم خود را به گور خواهند برد.

وی با بیان اینکه آمریکا به جهت توفیقات جبهه مقاومت بار دیگر به بهانه مبارزه با تروریسم به سوریه حمله می کند، خاطرنشان کرد: حمله آمریکا به سوریه مانند دروغ سالهای گذشته است که هیچ غلطی نتوانست بکند و به امید خدا با مقاومت جبهه مقاومت پیروزی ها نزدیک است.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر، ادامه دادند: علت نامگذاری ایام محرم به هفته امر به معروف و نهی از منکر آن است که هدف اساسی قیام حضرت امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر است که باید در جامعه اسلامی جدی گرفته و از آن غفلت نشود.

وی با بیان اینکه عزاداران حسینی باید پیرو اهداف عاشوایی به این فریضه اهتمام بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: هر عملی که موافق شرع و عقل باشد معروف و نکته مقابل آن منکر است، معروف گستره بزرگی دارد و ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را در بر می گیرد.

«آیت الله مجتهد شبستری» با بیان اینکه یزید جنگ امام حسین را بر سر حاکمیت می خواند، خاطرنشان کرد: یزید و معاویه خود منکر بودند، منکر سیاسی یعنی حکومت طاغوت است، تبعیت از پیامبر اکرم(ص)، ائمه معصومین(ع) و در عصر حاضر ولایت فقیه از معروف های سیاسی است.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) عمده ترین درس عاشورا را بقای اسلامی و ارزشهای دینی دانست و گفت: زنده نگاه داشتن عزت و روحیه مقاومت از ثمرات همین عاشورای حسینی است،‌ عزادارن در کنار عزاداری باید معرفت خود را به مکتب حسینی افزایش دهند و نسبت به منکرات دینی حساسیت نشان دهند و اجازه ندهند در جامعه گسترش یابد.

اولین جشنواره بین‌المللی فیلم وحدت اسلامی در تهران برگزار می‌شود

اولین جشنواره بین‌المللی فیلم وحدت اسلامی در تهران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری اهل بيت(ع) ـ ابنا ـ با حضور «آیت الله اراکی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصمیم گرفته شد اولین دورۀ جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی در آذر ماه سال جاری و همزمان با سی امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران برگزار شود.

«هاشم میرزاخانی» دبیر جشنواره با اعلام این مطلب گفت: با توجه به جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره که با حضور «آیت الله اراکی» دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و معاونین مجمع برگزار شد تصمیم گرفته شد که اولین دوره این جشنواره همزمان با ایام ولادت پیامبر گرامی اسلام و هفته وحدت در آذرماه 95 برگزار شود.

وی ادامه داد: استقبال هنرمندان و سینماگران داخلی و خارجی از این جشنواره بسیار خوب بوده است و آثار مناسب و متنوعی با موضوعات مرتبط با جشنواره به دبیر خانه جشنواره رسیده است و بزودی اسامی هیات‌های انتخاب و آثار برگزیده اعلام می‌شود.

اولین دوره جشنواره بین المللی وحدت اسلامی در بخش های کوتاه و نیمه بلند، نماهنگ و بلند با محوریت وحدت مسلمین، قرآن کریم ،پیامبر اعظم(ص) و بخش ویژه اسلام ستیزی به دبیری «هاشم میرزاخانی» در تهران برگزار می‌شود.

آیت الله مجتهد شبستری: یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی احیای امر به معروف و نهی از منکر است

آیت الله مجتهد شبستری: یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی احیای امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاري اهل بيت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله محسن مجتهد شبستری» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی استان، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: از مهم ترین وظایف اصلی نیروی انتظامی؛ برقراری نظم، امنیت و حفظ دستاوردهای انقلاب است.

وی در ادامه با اشاره برهان عقلی، افزود: عقل ایجاب می کند که در جامعه نظم و انسجام، امنیت و آرامش باشد، و از فداکاری های شهداء و آرمان های امام حفظ و حراست شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه وجود نظم در جامعه علاوه بر ضرورت عقلی ریشه قرآنی نیز دارد، و با اشاره به سوره الرحمن، آیات: وَالسَّمَاءَ رَفَعَهَا وَوَضَعَ الْمِیزَانَ ﴿۷﴾ أَلَّا تَطْغَوْا فِی الْمِیزَانِ ﴿۸﴾ خاطرنشان کرد: عوالم بالا نه تنها کره زمین بر اساس نظم و یک نوامیس منظم استوار است، در جامعه بشری نیز باید نظم و انسجام باشد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به آخرین وصیت حضرت امیرالمومنین(ع)، افزود: معمولاً انسان در آخرین وصیت نامه اش مهم ترین مسائل را مطرح می کند، امیرالمومنین(ع) نیز در آخرین وصیت نامه شان بعد از دعوت به تقوای الهی، به نظم، مرتب و منظم بودن در امور دعوت نموده اند.

امام جمعه تبریز، با تاکید بر وجود تقوا و پاکیزگی در جامعه تصریح کرد: در همه جای جامعه، باید تقوا و پاکیزگی، پاکدستی و پاکدامنی باشد تا امنیت نیز برقرار گردد، در جایی که امنیت نباشد مردم نیز اطمینان و آرامش خاطر نخواهند داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به رابطه امنیت و اقتصاد خاطرنشان کرد: در محیط  نا امنی، نمی توان فعالیت تجاری و اقتصادی و تولیدی انجام داد و مستلزم این ها وجود امنیت در جامعه است تا بتوان به آرامش خاطر و در نهایت به اقتصاد مرتب رسید.

وی با اشاره به تاکید مرتب مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی در جامعه، ادامه داد: در رأس همه مسائل باید امنیت باشد تا اقتصاد سالمی داشته باشیم و اقتصاد مقاومتی با اقدام و عمل محقق خواهد شد.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره آیات متعدد راجع به امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: در آیات قرآن؛ عدم اعتماد به ستمگران، مبارزه با کسانی که با ارزش های دینی مخالفت می کنند فراوان است مخصوصاً دهه اول محرم، در رسانه ملی، تریبون ها و در مجالس مذهبی راجع به امر به معروف و نهی از منکر صحبت شده و خواهد شد و این وظیفه همگانی است، ولی روی نیروی انتظامی بیشتر تاکید شده و یکی از وظایف مهم و قانونی نیروی انتظامی مسأله امر به معروف و نهی از منکر است.

[12  >>  

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
8*4=? کد امنیتی