مجمع عمومی

مجلس ترحیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کشمیر هند برگزار شد + عکس

مجلس ترحیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کشمیر هند برگزار شد + عکس

سه شنبه, 28 دی 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سوی انجمن شرعی شیعیان کشمیر در حوزه علمیه باب العلم بادگام برگزار شد.

این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن الموسوی الصفوی رئیس انجمن شرعی شیعیان کشمیر و مدیر حوزه علمیه جامعه باب العلم، طلاب و اساتید جامعه برگزار شد.

مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط چند تن از طلاب حوزه علمیه باب العلم آغاز شد و در ادامه رئیس انجمن شرعی شیعیان کشمیر ضمن تبیین گوشه‌های از زندگانی مبارزاتی آن مرحوم تاکید کرد: آیت‌الله رفسنجانی از آغاز نهضت انقلاب اسلامی با این نهضت و امام راحل حمایت و پشتیبانی کرد و همواره در همین مسیر قدم برمی‌داشت.

عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: وی در زمان ریاست مجلس، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمات شایان و بی شماری به انقلاب و ملت ایران ارائه کرد و پس از رحلت امام راحل برای تعیین رهبری بهترین گزینه ممکن را به مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد کرد که رای اکثریت قاطع مجلس خبرگان را بدست آورد.

موسوی الصفوی اظهار کرد: آیت الله هاشمی پس از آتش بس و پایان جنگ تحمیلی در دوران سازندگی نیز اقدامات ابتکاری خویش در ساختن کشوری آباد از هیچ سعی و تلاشی دریغ نکرد اگرچه در سال‌های گذشته بدخواهان انقلاب و ملت ایران برای ایجاد شکاف میان مسوولین بلندپایه ایران تلاش زیادی کردند تا آن مرحوم را از انقلاب و این نظام جدا کنند اما آن مرحوم با بصیرت و درایت مثال زدنی همه این دسیسه‌ها را ناکام کرد و نگذاشت دشمنان قسم خورده انقلاب و ملت ایران به اهداف شوم شان موفق شوند.

رئیس انجمن شرعی شیعیان کشمیر با بیان اینکه ایشان تا واپسین لحظات عمر بابرکت خویش در کنار رهبر و انقلاب استوار ماند و همواره از مصالح کشور و نظام پاسداری کرد، افزود: آن مرحوم برای نسل‌های بعدی یک الگوی مبارزاتی و انقلابی است و تمام صفحات زندگانی ایشان برای ما درس است. روحش شاد و راهش پر راهرو باد.

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش دیگری از سخنانش اقدام دولت بحرین در سرکوب مردم بحرین و تصمیم به اعدام چند تن از جوانان بحرینی را به شدت محکوم کرد و نسبت به پیامدهای این اقدام ظالمانه هشدار داد.

وی از جوامع بین الملل به ویژه از سازمان ملل و سازمان همکاری کشورهای اسلامی خواست جلوی این اقدام ظالمانه دولت بحرین را بگیرند و نگذارند خون این جوانان بی گناه و مظلوم ریخته شود.

الصفوی همچنین "جابر حبیب حسن العقیلی" شهروند عربستانی را که زیر شکنجه در مرکز پلیس منطقه تاروت از توابع شهر قطیف عربستان سعودی به شهادت رسید را نیز به شدت محکوم کرد و این اقدام دولت سعودی را ناقض حقوق بشر دانست.

این عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان بیانات خویش برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) و سلامتی مقام معظم رهبری و بلندی درجات روح پرفتوح آیت‌‌الله رفسنجانی و سرافرازی ملت ایران دعا نمود.

f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800_945.jpg

799bad5a3b514f096e69bbc4a7896cd9_206.jpg

d0096ec6c83575373e3a21d129ff8fef_994.jpg

156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b_768.jpg

همایش مبلغین مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق

همایش مبلغین مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در آستانه دهه آخر صفر همایش مبلغین مجمع جهانی اهل بیت(ع) در عراق برگزار می شود.

در این همایش که به همت "مجمع اهل بیت(ع) عراق" برپا خواهد گردید دهها تن از مبلغان تحت پوشش مجمع جهانی اهل بیت(ع) شرکت خواهند کرد.

«آیت الله سید مجتبی حسینی» نماینده ولی فقییه در عراق و «حجت الاسلام والمسلمین پهلوان زاده بهبهانی» رییس مجمع اهل بیت(ع) عراق از سخنرانان این همایش خواهند بود.

همچنین تعدادی از محصولات اربعینی مجمع، در اختیار مبلغان شرکت کننده قرار خواهد گرفت تا در بین عزاداران حسینی در استانهای مختلف عراق توزیع گردد.

این همایش ساعت 9 صبح فردا بیستم آبان 1395 در دفتر مرکزی مجمع اهل بیت(ع) عراق در نجف اشرف آغاز به کار خواهد کرد.

بیش از سه هزار روحانی و مبلّغ در استانهای مختلف عراق، تحت پوشش اداره مبلغان مجمع جهانی اهل بیت(ع) هستند.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
8-4=? کد امنیتی