چهارمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت برگزار شد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در چهارمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت گفت: خداوند به کسانی که در مقابل مشکلات مالی و جانی صبورند پاداش بدون حساب و کتاب روزی می‌کند.
چهارمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در چهارمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت با اشاره به واژه صبر در قرآن مجید، اظهار داشتند: در برخی از آیات از مقام صابرین تمجید شده و خداوند به کسانی که در مقابل مشکلات مالی و جانی صبورند پاداش بدون حساب و کتاب روزی می‌کند. برخی تصور می‌کنند معنای صبر این است که دست روی دست بگذراند و بگویند خدا خود مشکلات را حل خواهد کرد و هیچ اقدامی نداشته باشد، در حالی که اینچنین نیست.

آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه پیش از انقلاب جمعی به نام حجتیه معتقد بودند که در برابر انحرافات و فساد جامعه باید سکوت کرد و کاری به نظام و حکومت نداشت، تاکید فرمودند: این مفهوم به معنای صبوری نیست بلکه منظور از صبر، صبر انقلابی است یعنی مسلمان باید قیام کند و آن مقدار که توانایی دارد با مفاسد مبارزه کند و اگر در این راه مصایبی بر او حاصل شد در برابر آن صبور باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز با بیان اینکه اسلام دین پویایی و نشاط است، ابراز داشتند: قبل از انقلاب اسلامی جهانیان بر این باور بودند که دین افیون ملت‌هاست و دین اسلام برای تحقیر آمده است، در حالی که انقلاب اسلامی چهره واقعی اسلام را نمایان ساخت.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش موثر مادران و همسران شهدا در هشت سال دفاع مقدس آنان را اسوه‌ صبر و استقامت‌ دانستند و ابراز داشتند: مادران و همسران شهدا با ایثارگری‌ و فداکارهایی که داشتند، همسر و فرزندانشان را به میدان نبرد فرستادند و در مقابل مصیبت ها صبر نمودند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به نقش زنان در جامعه‌ ایرانی اسلامی فرمودند: زنان کشورمان در دوران انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پس از آن با حضور مفید و تربیت اولاد صالح از آزمون‌های الهی سربلند بیرون آمده‌اند. در اثر تربیت نیکوی مادران این سرزمین است که جوانان پا در رکاب جهاد و شهادت گذاشتند و هشت سال حماسه آفریدند و امروز نیز در صیانت از حریم آل الله پیش‌قدم شده‌اند.

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه فتح و پیروزی های منطقه به برکت همین خانواده‌های انقلابی است‌، اظهار داشتند: اگر در کنار رشادت رزمندگان و جانبازان، صبر و استقامت مادران و همسران ایشان نبود ما به این پیروزی‌ها دست نمی یافتیم.

آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به نقش زنان جامعه در ولایت پذیری، فرمودند: گریه‌های حضرت زهرا(س) سیاسی بود و در جهت حمایت از ولایت، ایشان به این طریق اعتراض خود را به حکومت غصب شده نشان می‌دادند، اتفاقی که بعدها در کربلا رخ داد و حضرت زینب (س) به جهت نشان دادن ظلم و جنایت یزدیان این حربه را به کار گرفتند.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
6-1=? کد امنیتی