سخنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خطبه های نماز جمعه اراک

آیت الله دری نجف آبادی گفت: اقتصاد مقاومتی برنامه یک ساله و مقطعی نیست بلکه راهبردی کلان و بلند مدت کشور است.
سخنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خطبه های نماز جمعه اراک

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: استفاده از محصولات ایرانی و ساخت داخل، جلوگیری از واردات بی رویه کالاها و هزینه های غیر ضروری، کلید تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک افزود: اقتصاد مقاومتی برنامه یک ساله و مقطعی نیست بلکه راهبردی کلان و بلند مدت کشور است که همه مردم باید نسبت به اجرایی شدن مولفه های آن حساس و متعهد باشند.

وی اظهار کرد: با استفاده از کالاهای داخلی، کاهش هزینه های اضافی و مبارزه با اسراف می توان به اهداف اقتصاد مقاومتی دست یافت و اهداف مترقی این نقشه راه پیشرفت و توسعه کشور را به انجام رساند.
وی ادامه داد: سعی و تلاش، افزایش بهره وری نیروی کار، خودداری از تنبلی و استفاده از کالاهای داخلی از مهمترین عوامل پیشرفت و توسعه کشورهای پیشرفته است و باید مردم و مسئولان با الگوگیری از این مهم زمینه پیشرفت و توسعه کشور را در همه زمینه ها فراهم کنند.

امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: تولید کنندگان داخلی نیز باید با افزایش کیفیت کالاهای داخلی، رقابت و فرهنگ سازی استفاده از کالاهای داخلی توسط مردم ضمن کاهش نیاز کشور به واردات کالا در امر صادرات و حضور در بازارهای جهانی نیز نقش فعال داشته باشند.

وی با یادآوری دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری بحث عظمت و سنگینی بار مسئولیتی که برعهده مسئولان نظام گذاشته شده را یادآور شد و افزود: پست، مقام و تشریفات در جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و باید با حذف برخی از تشریفات اضافه، همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر وظایف و اجرای هرچه بهتر فعالیت ها احساس مسئولیت داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت معیشت مردم را از دیگر رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید در راستای بهبود معیشتی و اقتصاد مقاومتی اقدام های ارزنده ای را در پارس جنوبی و سایر نقاط کشور انجام داده است که مهم است آثار این تلاش ها در زندگی مردم نیز قابل مشاهده باشد.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: تلاش ها و فعالیت ها نباید به گونه ای باشد که مردم آثار آن را در زندگی خود لمس نکنند.

وی، وجود جبهه کفر بین المللی در برابر جمهوری اسلامی ایران را از دیگر محورهای فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: کینه توزی و بدخواهی دشمنان اسلام با ایران اسلامی به دلیل استقامت، استقلال طلبی و آزادی خواهی انقلاب اسلامی با پشتیبانی مردم بوده است و سرمایه عظیم مردمی باید روز به روز تقویت شود.

امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با پشتیبانی مردم برای حفظ استقلال و آزادی کشور تا کنون در برابر تمام زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کرده است و از این پس نیز این راه را با قدرت ادامه می دهد.

وی با یادآوری سالگرد تاسیس بنیاد شهید توسط امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی افزود: یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران باید برای همیشه در جامعه زنده بماند و انجام اقدام های فرهنگی در بین نسل جوان نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و آغاز سال جدید نیاز است مردم با برنامه ریزی در انجام کارها و رعایت نکات ایمنی در هنگام رانندگی و در سفرها میزان حوادث رانندگی را در استان و کشور به حداقل رسانده شود و از ایجاد مشکلات برای خانواده و جامعه جلوگیری کنند.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
6+4=? کد امنیتی