اخبار اعضای شورای‌عالی

سحنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک

سحنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک

شنبه, 30 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی، سیاسی جمعه اراک افزود: دشمنان و دسیسه گران رویکرد جاهلانه و موضع گیری خصمانه بر ضد مسلمانان به ویژه نظام جمهوری اسلامی در پیش گرفته اند و این تهدیدها و توطئه افکنی ها، عزم راسخ مردم را در پاسداری از ارزش های انقلابی و اسلامی مستحکم تر می کند.

امام جمعه اراک بیان کرد: ملت ایران با کسی قهر نبوده و نیست و همواره با رویکرد انقلابی و معنوی خود در برابر زیاده خواهان و توطئه گران ایستادگی می کند.

خطیب جمعه اراک افزود: برای انتخابات پیش رو نیز باید از امروز آماده بود تا دسیسه گران با بهانه های واهی سنگر مقدس نماز جمعه را هدف خود قرار ندهند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان اجازه طرح دعاوی انتخاباتی از سنگر مقدس نماز جمعه را نخواهیم داد و همه باید در لوای منویات مقام معظم رهبری برای حضوری پرشور و حماسی گام بردارند.

امام جمعه اراک تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس فتوای مقام معظم رهبری به دنبال بمب اتم نبوده و نیست و تلاش های تسلیحاتی اتمی را امری را حرام می داند.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برخورداری از فناوری قانونی و صلح آمیز هسته ای را حق خود می داند و هیچ گاه زیربار ذلت نمی رود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ایام فاطمیه عنوان کرد: قرآن کریم بر عقل سلیم و شکل گیری نفس مطمئنه در افراد تاکید بسیار کرده تا به واسطه آن با وجودی غنی از ایمان و ولایت اهل، بیت گنجینه ای عظیم محقق شود.

وی افزود: هیچ سرمایه ای با ارزش تر از ایمان وجود ندارد و این ایمان جایگاه والایی را برای حضرت فاطمه (س ) رقم زد و پیروزی انقلاب اسلامی به واسطه رهبری امام راحل نیز ناشی از ایمان راسخ به خدا بود.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: پیوند با فاطمه الزهرا(س) عظیم ترین پیوند هاست که ابعاد این عظمت برای مخلوقات قابل درک نیست.

امام جمعه اراک با اشاره به تلاش های عوامل راهداری و دستگاه های مربوطه در بارش اخیر برف افزود: دستگاه های اجرایی در کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیز کارنامه موفقی را به جا گذاشتند که قابل تقدیر است چرا که اگر این بیمار مهار نمی شد خسارات فراوانی را بر استان وارد می کرد.

وی با اشاره به هفته سلامت مردان اظهارکرد: 30 درصد هزینه های درمانی ناشی از رعایت نکردن نکات پیشگیرانه است و این درحالی ااست که افراد با رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه می توانند تا 80 درصد سلامت جسمی خود را تضمین کنند.

دری نجف آبادی عنوان کرد: روز گذشته تصادف یک دستگاه اتوبوس مسافربری و یک کامیون در دوراهی آشتیان به وقوع پیوست که اگر موارد پیشگیرانه و نکات ایمنی رعایت می شد امروز شاهد این وقایع تلخ نبودیم .

امام جمعه اراک گفت: چاقی، دیابت، مشکلات قلبی و عروقی و بسیاری از بیماری ها با رعایت موارد پیشگیرانه قابل کنترل است و هزینه ها و خسارات جانی و مالی را نیز به حداقل می رساند.

خطیب جمعه اراک تصریح کرد: اصلاح شیوه زندگی بی شک در کاهش هزینه های سربار درمانی موثر است و این شیوه نیز باید از دوران کودکی و نوجوانی در افراد نهادینه شود.

سخنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی

سخنان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی

پنج شنبه, 28 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی در محل بیت امام جمعه اراک، افزود: دشمنان نظام اسلامی با بهره گیری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در صدد ایجاد فاصله بین آرمان های انقلاب اسلامی و جوانان برآمده اند که تنها راه مقابله با این توطئه بدخواهان نظام، احیاء روحیه انقلابی گری در جامعه است.

وی ادامه داد: عشق و علاقه ملت نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا بی پایان است و مردم با پشتیبانی از ولایت فقیه در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان نظام اسلامی ثابت قدم هستند.

امام جمعه اراک بیان کرد: مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی باید روحیه انقلای گری را در وجود خود تقویت کرده و با خلوص نیت و جلب رضایت خداوند، خدمتگذاری بی منت را سرلوحه امور خود قرار دهند و در صورت تحقق این مهم روحیه انقلابی گری در جامعه احیاء می شود.

وی با تقدیر از حضور پر شور آحاد جامعه اسلامی در راهپیمایی 22 بهمن نیز گفت: مردم و مسئولان با حضور پر شور در این راهپیمایی عظیم، یک بار دیگر دشمنان نظام اسلامی را نا امید کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ملت غیور ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی عظیم 22 بهمن ماه، وحدت، یکپارچگی و عشق به ولایت و میهن را به منصه ظهور گذاشتند و دست رد به سینه آمریکا و بدخواهان نظام اسلامی زدند.

وی ادامه داد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی نیز باید به پاس قدر دانی از این حضور میلیونی ملت ایران، عزم خود را برای حل مشکلات جامعه و ارتقاء وضعیت معیشتی ملت جزم کنند.

امام جمعه اراک در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی ایران را حاصل تلاش ها و مجاهدت های امام راحل و ملت غیور ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: حفظ نظام اسلامی باید سرلوحه امور آحاد جامعه به خصوص مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود احیاء فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه را از دیگر وظایف مدیران عنوان کرد و گفت: مدیران دستگاه های اجرائی استان باید شکاف ها و نقاط آسیب پذیر فرهنگی را در مناطق مختلف استان با دقت هر چه تمامتر واکاوی کنند و برای رفع ان برنامه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: این استان به نام خاستگاه بزرگان دینی و فرهنگی همچون امام امام خمینی(ره) در کشور و جهان شهرت دارد، بنابراین باید در همه زمینه ها به خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی سرآمد باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) نیز گفت: این بانوی مکرمه اسلام بعد از پیامبر اکرم (ص) نقش اصلی در توسعه و نشر اسلام و تثبیت رسالت پیامبر ایفا کردند.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: هرچند زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) پس از رحلت رسول خدا (ص) همان گونه که خود آرزو داشت، طولانی نشد و تنها چند ماه بعد در جوار قرب پروردگار به دیدار پدر شتافت؛ ولی در همین مدت از هرگونه فداکاری و ایثار در حق امیرمومنان (ع)‏ و دفاع از اسلام فروگذاری نکردند و با تمام وجود به دفاع از حریم قدس علوی و حمایت از جانشینی برحق حضرت علی(ع) پرداختند.

درس اخلاق مدیران استان مرکزی هر دو هفته یکبار روز های چهارشنبه در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان برگزار می شود.

سخنان آیت الله محسن مجتهد شبستری رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مراسم تجلیل از برنامه سازان برتر صداوسیما

سخنان آیت الله محسن مجتهد شبستری رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مراسم تجلیل از برنامه سازان برتر صداوسیما

سه شنبه, 26 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله محسن مجتهد شبستری» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دیروز در مراسم تجلیل از برنامه سازان برتر صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی در اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: تبلیغ و گسترش فرهنگ نماز راهکار موثری برای نهادینه شدن معنویات در جامعه است و در این میان رسانه ملی حرف اول را می‌زند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه اظهار داشت: رتبه‌های نخست کشوری در حوزه تبلیغ نماز و قرآن نشان از عزم جدی مسئولان صدا و سیمای استان برای فرهنگ سازی معنویات دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به آثار تربیتی نماز ابراز داشت: اقامه نماز، اعتقاد به قدرتی فوق قدرت های جهانی را در انسان تقویت و کبر و غرور را از نهاد جامعه پاک می کند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) سرگردانی روانی و سقوط اخلاقی را در جوامع غربی، حاصل دور بودن از یادخدا و بی توجهی به معنویات دانست و تاکید کرد: برای جلوگیری از انحطاط جامعه اسلامی باید بیش از پیش به اقامه نماز به خصوص نمازهای جماعت در مساجد و ادارات توجه کنیم.

سحنان «آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه 22 بهمن - در خطبه‌های نماز جمعه اراک

سحنان «آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه 22 بهمن - در خطبه‌های نماز جمعه اراک

شنبه, 23 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه 22 بهمن - در خطبه‌های نماز جمعه اراک بیان داشت: سرمایه مردمی نطام اسلامی و حضور معنادار و هدفمند مردم در صفوف راهپیمایی 22 بهمن پاسخ دندان شکنی را به دشمنان ایران اسلامی داد.

امام جمعه اراک ضمن تشکر از حضور حداکثری مردم استان مرکزی و شهرستان اراک در راهپیمایی 22 بهمن، افزود: ملت ایران به دشمنان ثابت کردند که از یاوه گویی ها نمی هراسند و با تاسی از شعار "هیهات من الذله" امام حسین (ع) تا آخرین نفس پشت سر رهبر معظم انقلاب برای دفاع از آرمان های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی ایستاده اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دولتمردان آمریکا بدانند که با ملتی فهیم و ارزشی در ایران مواجه هستند که در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و دفاع از حریم دین و انقلابشان سر از پا نمی شناسند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: ملت ایران با حضور حداکثری خود در راهپیمایی 22 بهمن به آمریکا و دشمنان اسلام نشان دادند که دوران زور و تفنگ گذشته و باید با زبان عقل و صمیمیت با مردم دنیا صحبت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آمریکا از کودتای 28 مرداد تا کنون بیش از 60 سال است که چیزی جز خیانت علیه کشور ایران انجام نداده است و امروز مردم ایران یکپارچه در صفوف راهپیمایی بی اعتمادی به این کشور را فریاد زدند.

«آیت الله دری نجف آبادی» گفت: اسلام، رهبری و حضور آگاهانه مردم سه رکن اصلی و رمز پیروزی ملت ایران اسلامی در دوران انقلاب بود و تا زمانی که مقام معظم انقلاب سکاندار کشتی نظام اسلامی است و مردم آگاه و با بصیرت در صحنه های مختلف حضور داشته باشند هیچ کس نمی تواند کوچکترین آسیب به آن وارد کند.

امام جمعه اراک با یادآوری برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه سال آینده، افزود: انتخابات در ایران محل دعواهای سیاسی نیست بلکه مرجعی برای مشارکت مردم در تصمیم سازی ، گردش نخبگان، سیاست ها، مظهر اقتدار ملی، مردم سالاری دینی و انتخاب خادمان شایسته برای کشور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دشمنان اسلام باید بدانند که انتخابات در ایران بر اساس موازین اسلام و دین برگزار می شود و تحت تاثیر دستگاه های آمریکایی و دشمنان قرار نمی گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: در انتخابات پیش رو مردم آگاه ایران با ریختن آرای هوشمندانه به صندوق های رای بار دیگر کشور را برای پیشرفت و اقتدار همراهی خواهند کرد و سم پاشی و توطئه دشمنان بی اثر خواهد ماند.

«دری نجف آبادی» با یادآوری شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: اقتصاد مقاومتی تنها مختص به امسال نیست بلکه تحقق آن باید در سالهای آینده نیز در دستور کار مسئولان و مردم قرار بگیرد و هر کس به اندازه توان خود در صادرات، تولید و حرکت کشور به سمت پیشرفت و توسعه تلاش کند.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخش دیگری از سحنان خود با یادآوری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ایام فاطمیه افزود: مردم، بانوان به ویژه دختران و نسل جوان جامعه با شناخت زوایای زندگی آن حضرت رفتار و منش حضرت فاطمه زهرا(س) را الگو خود قرار دهند.

گرامیداشت شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهیدان هفتم تیر و سوم شعبان از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه اراک بود.

سخنان آیت الله محسن مجتهد شبستری رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه ۲۲ بهمن - در خطبه های  نماز جمعه

سخنان آیت الله محسن مجتهد شبستری رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه ۲۲ بهمن - در خطبه های نماز جمعه

شنبه, 23 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله محسن مجتهد شبستری» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیروز - جمعه ۲۲ بهمن - در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه تبریز با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم غیور تبریز در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، اظهار داشتند: آذربایجانی ها با خلق این حماسه بزرگ نه تنها موجب رضایت روح امام بزرگوار و شهداء شدند بلکه موجبات خشنودی رهبر معظم انقلاب را فراهم آوردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاکنون نهضت‌ها و انقلاب‌های متعددی در طول تاریخ رخ داده است، ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران قابل قیاس با سایر نهضت‌ها نیست و علیرغم گذشت ۳۸ سال همچنان مردم با شوق و رغبت در صحنه ها حاضر می شوند و با راهپیمایی در سالگرد انقلاب عظمت انقلاب اسلامی را به نمایش می‌گذارند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مبنای انقلاب اسلامی ایران سیاسی و اقتصادی نیست، گفت: ریشه‌ی این انقلاب اسلامی، فرهنگی و الهام گرفته از انقلاب صدر اسلام با رهبری پیامبر(ص) است. امام خمینی(ره) با ایمان به مردم، توکل بر خدا و اعتماد به نفس وارد عرصه شد و مقابل رژیم طاغوت ایستاد.ایشان به وعده‌های الهی اعتماد داشتند چون می‌دانستند تا وقتی نصرت خدا هست، غرب و شرق هیچ‌کاره‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قبل از انقلاب، جهانیان تصور می‌کردند اسلام فاقد عنصر مبارزه است، خاطرنشان کرد: آنان می‌گفتند پیروان اسلام نمی‌توانند تحرک داشته باشند و اگر حکومت اسلامی تشکیل یابد، نظام مشخص نخواهد داشت.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه قانون اساسی از هر جهت مورد قبول مردم و اندیشمندان واقع شده است، اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب امام(ره) در نجف اشرف کتاب ولایت فقیه را نوشتند و بعد از پیروزی، نهادها و سازمان‌هایی تشکیل یافت و قانون اساسی را در عرض ۲ماه با همکاری سازمان‌ها تنظیم شد.

«آیت الله مجتهد شبستری» یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حصول استقلال دانست و عنوان کرد: در قبل انقلاب، حکومت شاهنشاهی در خدمت کشورهای غربی بود و ایران دچار فساد سیاسی شده بود، بعد انقلاب ۶۰هزار مستشار از کشور فرار کردند و این باعث شد استقلال کامل به دست آید. شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب بوده و اکنون نباید از زبان‌ها بیفتد، قبل از انقلاب درآمدهای حاصل از فروش منابع ایران صرف آمریکا، عیش و نوش درباریان و هزینه‌های جاری می‌شد لکن انقلاب تبعیض‌ها را از بین برد و فقرا را سروسامان داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی حاکمیت ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: امنیت کشور به علت وجود ولایت فقیه می‌باشد که نظم و انسجام را به کشور بخشیده است و باید شاکر باشیم که رهبری این جامعه هم اکنون در دست یکی از فرزندان اولاد پیامبر(ص) است. قبل از انقلاب رژیم هرکسی را انتخاب می‌کرد همان می‌شد اما اکنون در جامعه دموکراسی حاکم است و مردم سرنوشت خویش را تعیین می‌کنند.

امام جمعه تبریز مبارزه جدی با بی‌سوادی، گسترش دانشگاه‌ها، بالا رفتن سطح آگاهی سیاسی مردم، بصیرت یعنی دشمن شناسی، جایگزینی ارزش‌های اسلامی و انسانی با ارزش‌های طاغوتی را از برکات و اتفاقات رخ داده بعد از انقلاب عنوان و بیان کرد: اگر دوباره عده‌ای لیبرال و سکولار اجازه دهند، الحمداله این آموزه های دینی در حال ترویج است و به فضل الهی ارزش های اسلامی جای ضد ارزش ها را می گیرد.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان تاکید داشت: مردم ایران فکر تجاوز به کشوری را در سر نمی‌پرورانند لکن به عنوان عاملی بازدارنده، بنیه دفاعی‌ و نظامی‌شان را تقویت خواهند کرد و در برابر هرگونه‌ تجاوزی پاسخی دندان‌شکن خواهند داد.

سخنان آیت الله دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) روز سه شنبه در آیین رژه نیروهای مسلح استان مرکزی

سخنان آیت الله دری نجف آبادی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) روز سه شنبه در آیین رژه نیروهای مسلح استان مرکزی

چهارشنبه, 20 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: حفظ ارزش ها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با آمادگی همه جانبه نیروهای مسلح میسر می شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در آیین رژه نیروهای مسلح استان مرکزی در پادگان آموزشی مالک اشتر اراک، افزود: قدرت نیروهای مسلح در همه بخش های امنیتی، استراتژیکی، موشکی، زمینی، هوایی، دریایی و امنیتی ارزشمند است و در این حوزه به همت نیروهای مخلص و متعهد، کشور توانسته در منطقه بدرخشد، اما برای ادامه مسیر انقلاب اسلامی باید هر روز آماده تر از گذشته بود.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باید بدانند که دشمنان ایران اسلامی همواره به فکر توطئه برضد این سرزمین هستند.

امام جمعه اراک بیان کرد: مهارت های تخصصی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران را در خاورمیانه و جهان برجسته کرده و ایران به برکت تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح از گزند دست درازی ها و دسیسه ها در امان است.

وی گسترش اخلاق و معنویت در نیروهای مسلح را یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز ویژگی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران الگوی رفتاری نیروهای نظامی دیگر نقاط جهان قرار گرفته به طوری که کشورهای سوریه، عراق، لیبی و بحرین به الگو برداری از نظامیان ایران اسلامی در مقابله استکبار جهانی صف آرایی کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی شکل گیری بیداری اسلامی و استکبار ستیزی در منطقه خاورمیانه را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام عنوان کرد و افزود: به گفته رئیس جمهوری آمریکا، این کشور بیش از 6 هزار میلیارد دلار در این منطقه هزینه کرده اما پیروزی از آن سپاه اسلام بوده است.

وی بیان کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی ایران، فریاد استکبارستیزی و جنگ با آمریکا، اسرائیل و آل سعود در همه جهان اسلام طنین انداز شده و ملت های مسلمان با صبر و استقامت افکار استکباری را از جوامع مسلمان ریشه کن کرده اند.

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: ملت های مسلمان به خصوص ملت فهیم ایران اسلامی باید بدانند که دشمنان اسلام هیچ گاه دست از دشمنی و کینه توزی بر نمی دارند و آحاد جامعه اسلامی باید از همه لحاظ فکری و نظامی آماده باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخابات سال آینده نیز گفت: فرآینده انتخابات میدان عرضه شایستگی ها و و حضور نخبگان کشور است و هیچ کسی حق ندارد این فرآیند ملی را دست خوش بازی های سیاسی کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دهه مبارک فجر را بهترین فرصت برای بازخوانی و یادآوری آرمان های امام راحل دانست و گفت: دهه فجر، یادآور جانفشانی ها و از خودگذشتگی های ملت ولایتمدار ایران اسلامی است.

وی گفت: دهه مبارک فجر روزهای تاریخی و سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است و گرامیداشت این ایام برای همگان ضروری است.

امام جمعه اراک تاکید کرد: آحاد ملت ایران باید با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن یک بار دیگر دشمنان نظام اسلامی را مایوس کرده و عشق و علاقه خود را به نظام مقدس اسلامی به جهانیان نشان دهند.

19 بهمن با عنوان روز نیروهای هوایی نامگذاری شده است.

بیش از پنج هزار برنامه متنوع فرهنگی، ورزشی، عمرانی و اجتماعی در ایام الله دهه مبارک فجر در استان مرکزی برگزار می شود.

سخنان آیت الله مجتهد شبستری» رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در یادواره شهدای بخش ممقان

سخنان آیت الله مجتهد شبستری» رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در یادواره شهدای بخش ممقان

چهارشنبه, 20 بهمن 1395

«آیت الله مجتهد شبستری» دیشب - دوشنبه 18 بهمن - در یادواره شهدای بخش ممقان که در مسجد امیرالمومنین(ع) برگزار شد، اظهار داشت: مردم کشورمان امسال پرشورتر از سالهای قبل با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، جواب یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور تازه کار آمریکا را خواهند داد و ایستادگی و مقاومت در برابر استکبار را فریاد خواهند زد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به تهدیدات روزهای اخیر ترامپ، ابراز داشت: سخن از تهاجم نظامی آمریکا به ایران فقط بلوف سیاسی و ارعاب توخالی است چرا که دشمنان انقلاب می دانند اگر کوچکترین تعرضی به مرزهای کشورمان بکنند با پاسخ سخت و پشیمان کننده ایرانی ها روبه رو خواهند شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ایران را مستقل ترین و امن ترین کشور دنیا خواند و خاطرنشان کرد: شرایط کنونی کشورمان و حضور مقتدرانه انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی به مذاق غربی ها خوش نیامده است و آنها تلاش می کنند از هر طریق ممکن به خصوص جنگ نرم، به پیکره اجتماعی ایران ضربه وارد کنند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه امروز فضای مجازی به تهدید و مصیبت برای کشورمان تبدیل شده است، تاکید کرد: اگر مدیریت درستی در این فضا اعمال نشود، برای جوانان به شدت آسیب زا خواهد بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) یکی از علت‌های افت علمی کشور در سالهای اخیر را مدیریت نشدن فضای اینترنت برشمرد و گفت: فضای مجازی موجب شده اوقات دانشجویان و دانش آموزان به جای اختصاص یافتن به تحقیق و مطالعه، در شبکه های اجتماعی بی محتوا و گاه مسموم تلف شود. شرکت جوانان در نمازجمعه، مجالس علمی و محافل قرآنی خنثی کننده جنگ فرهنگی دشمنان است.

پیام آیت الله «محمدهادی هادوی تهرانی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)  به مناسبت یوم الله بیست و دوم بهمن

پیام آیت الله «محمدهادی هادوی تهرانی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) به مناسبت یوم الله بیست و دوم بهمن

چهارشنبه, 20 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله «محمدهادی هادوی تهرانی» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع)  به مناسبت یوم الله بیست و دوم بهمن سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ (ابراهیم، 5)

یوم الله بیست و دوم بهمن یادآور شعارهای اصلی انقلاب اسلامی: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، است.

یوم الله بیست و دوم بهمن یادآور رنج ها و جانفشانی های هزاران شهید، زندانی و شکنجه شده ای است که برای ریشه کن کردن استبداد، وابستگی به بیگانگان و نظام پوسیده شاهنشاهی، آلام و دردهای فراوان را تحمل کردند و جان و جوانی خویش را در این مسیر فدا نمودند.

یوم الله بیست و دوم بهمن یادآور لحظات شیرین همراهی و همگامی ملت سربلند ایران تحت لوای ولایت فقیه و رهبری حضرت امام راحل (قدس سره) است.

یوم الله بیست و دوم بهمن یادآور احیای ارزش های الهی در دوران معاصر است.

در این یوم الله در آستانه‌ی ایام حزن و اندوه آل الله (علیهم صلوات الله) برای مادر مظلومشان (علیها سلام الله) همگام با رهبری معظم (مدظله العالی) و مراجع عظام (دامت برکاتهم) و علمای اعلام (دامت توفیقاتهم) و مسئولین کرام جمهوری اسلامی ایران (دام عزّهم)، در خیابان ها حاضر خواهیم شد و فریاد رسای «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را دوباره در جهان طنین انداز خواهیم کرد.

این حضور افتخار آفرین بیعتی مجدد با آرمان های انقلاب و تذکر مکرر به تمامی عالم است که ما بر سر عهد خویش ایستاده ایم.

بی‌شک چنین حضوری بار دیگر دشمنان اسلام را ناامید و مشتاقان عدالت را امیدوار خواهد کرد و بار مسئولیت حراست از ارزش های انقلاب اسلامی را بر دوش مسئولان سنگین تر خواهد نمود.

مهدی هادوی تهرانی
19 بهمن 1395
قم آشیانه آل محمد علیهم السلام

[12 3 4 5  >>  

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
5*8=? کد امنیتی