اخبار دبیرکل

نامه مهم دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به دبیركل سازمان ملل درباره اوضاع وخیم بحرین

نامه مهم دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به دبیركل سازمان ملل درباره اوضاع وخیم بحرین

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ در پی حوادث بحرین و در فاصله چند روز مانده به ششمین سالروز اشغال این کشور به دست ارتش آل سعود و نیز اعلام حکم نهایی «آیت الله شیخ عیسی قاسم»، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)،  نامه سرگشاده و مهمی خطاب به دبیركل سازمان ملل و هفت تن دیگر از مقامات مهم بین المللی نوشت.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری» در این نامه آورده است: مجمع جهانی اهل بیت(ع) به عنوان یك سازمان بین المللی مردم نهاد ـ NGO ـ كه بیش از 300میلیون پیرو اهل بیت پیامبراكرم(ص) را تحت پوشش دارد نسبت به افزایش اقدامات سركوبگرایانه رژیم آل خلیفه در بحرین، به جامعه بین المللی هشدار می دهدكه این اقدامات موجب می گردد تا روند خشونت در آن كشور افزایش یابد؛ كه عواقب آن یك فاجعه بزرگ انسانی را در پی خواهد داشت.

متن نامه دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خطاب به «آنتونیو گوترس» دبیركل سازمان ملل به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای آنتونیو گوترس
دبیركل محترم سازمان ملل متحد

با سلام؛

همانگونه كه اطلاع دارید بحرین از 14 فوریه 2011 با شكل گیری اعتراضات مسالمت آمیز مردمی، دچار بحران سیاسی ـ اجتماعی شده كه همچنان استمرار داشته و حكومت این كشور با اتخاذ رویكردی امنیتی و پلیسی بحران به وجود آمده را پیچیده تر كرده است.

هم اكنون بحرین به عنوان كوچك ترین و كم جمعیت ترین كشور منطقه از بیشترین تعداد زندانیان سیاسی برخوردار است و حدود 4 هزار نفر به جرم اعتراض به وضعیت موجود در زندان افتاده و مورد شكنجه و آزار جسمی و روحی قرار می گیرند كه سازمان های حقوقی بین المللی از جمله سازمان دیده بان حقوق بشر و نیز در گزارش سالانه اخیر وزارت امورخارجه ایالات متحده آمریكا پیرامون اوضاع حقوق بشر در كشور بحرین به آن اذعان كردند.

حكومت بحرین از ابتدای بحران تلاش كرده است درخواست های مدنی مردم بر مبنای دستیابی به حقوق شهروندی را به انگیزه های مذهبی منتسب سازد. تخریب ده ها مسجد و اماكن عبادی به بهانه های واهی و ساختگی، ممانعت و محدودیت در انجام شعائر مذهبی، جمع آوری نمادهای مذهبی كه ریشه در سنت های تاریخی و فرهنگی بحرین دارد، احضار متعدد علما و خطبای دینی، تشكیل دادگاه های ساختگی و به زندان انداختن رهبران سیاسی و مذهبی مورد احترام مردم، منع بیش از 120 روحانی از ایراد سخنرانی های مذهبی و در جدیدترین اقدام، مداخله در احكام و فرائض اسلامی و سلب تابعیت «آیت الله شیخ عیسی قاسم» رهبر معنوی شیعیان بحرین از جمله اقداماتی است كه از سوی حكومت علیه هویت ملی و اعتقادات مذهب اكثریت جامعه، اعمال شده است؛ اكثریتی كه اگر چه از اصیل ترین ساكنان و شهروندان این كشور به شمار می روند لیكن از كمترین حقوق شهروندی برخوردارند.

با وجود توصیه های مكرر مجامع بین المللی برای انجام اصلاحات، منع نقض حقوق بشر و بازگشت به گفتگوی سیاسی برای حل اختلافات، حكومت بحرین نه تنها اهتمامی به اجرای این توصیه ها نداشته، بلكه شرایط را نسبت به قبل وخیم تر كرده است.

علی رغم تعهدات دولت بحرین به پایبندی به كنوانسیون های بین المللی، توصیه های شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو و توصیه های كمیته مستقل حقیقت یاب بحرین (به ریاست پروفسور بسیونی) از سوی حكومت نادیده انگاشته شده و جز برخی اقدامات شكلی و بی اثر، هیچ گونه  تحول مثبتی در بحرین رخ نداده است.

سلب تابعیت بیش از 250 نفر از شهروندان بحرینی به جرایم واهی و مغایر با كنوانسیون ها و مقررات بین المللی از جمله ماده (5) اعلامیه جهانی حقوق بشر و نیز بند 1 ماده 15 اعلامیه جهانی حقوق بشر می گوید (هر انسانی سزاوار و محق به داشتن تابعیتی (ملیتی) است)، و در بند 2 این ماده آمده است (هیچ احدی را نمی بایست خودسرانه از تابعیت خویش محروم كرد) و در ماده 17 قانون اساسی بحرین هم آمده است (تبعید شهروندان بحرینی از این كشور یا منع كردن آنها از بازگشت به بحرین ممنوع است) دستگیری و محاكمه فعالان حقوق بشری، منع آزادی بیان و عقیده، ممانعت از برگزاری تجمعات مسالمت آمیز، بازداشت های خودسرانه و جلوگیری از سفر معترضان و قربانیان نقض حقوق بشر به خارج از كشور در مجموع بیانگر استمرار نقض سازمان یافته حقوق بشر در بحرین می باشد.

عالیجناب!

حكومت بحرین پس از سلب غیرقانونی تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم، ایشان را به اتهام جمع آوری غیرقانونی اموال و پول شویی بیش از ده بار بطور غیابی و بدون داشتن وكیل مدافع محاكمه كرده و قرار است در تاریخ 14 ماه مارس جاری حكم نهایی ایشان را صادر نماید و پیش بینی می شود ایشان را قبل صدور حكم دستگیر و از كشورش تبعید كنند.

برگزاری این دادگاه همزمان با ششمین سالگرد اشغال غیر قانونی كشور بحرین توسط نیروهای مسلح عربستان سعودی است كه طی آن نیروهای نظامی موسوم به سپر جزیره به این كشور یورش برده و ضمن سركوب تظاهرات مسالمت آمیز و ارعاب مردم بی پناه بسیاری از فعالان سیاسی و حقوقی را دستگیر و سازمان های سیاسی  و جمعیت های اجتماعی را منحل كردند و تاكنون این نیروهای بیگانه در سركوب تظاهرات و دستگیری فعالان حقوق بشری و سیاسی ادامه می دهند.

متأسفانه تاكنون جامعه بین المللی اهتمام لازم نسبت به بحران بحرین نداشته است و این انتقاد وارد است كه استمرار نقض حقوق بشر و تشدید سركوب معترضان در بحرین در سایه سكوت و اغماض جامعه بین المللی و حمایت برخی از كشورها روی داده است.

این واقعیت كه اعتراضات مسالمت جویانه مردم بحرین برای جامعه بین الملل هزینه ساز نبوده، نباید موجب بی توجهی به این بحران شود. بیم آن می رود كه دولت بحرین در سایه بی توجهی جامعه بین الملل به اقداماتی دست بزند كه نتیجه آن خروج اعتراضات از مسیر مسالمت جویانه باشد.

حكومت بحرین هویت، اعتقادات، شعائر و فرائض اكثریت جامعه بحرین را هدف قرار داده است و نتیجه محتوم آن جز نزاع هویتی ـ مذهبی نخواهد بود. بدون تردید ستیزه های هویتی محدود به مرزهای ملی بحرین نمی شود و آثار منطقه ای خواهد داشت.

جناب آقای گوترس!

انتظار می رود جامعه بین المللی بر اساس وظائف و مأموریت های تعیین شده طبق منشور سازمان ملل و كنوانسیون های بین المللی با درك صحیح و دقیق بحران بحرین و تهدیدهای مترتب بر آن از جمله ستیزه های هویتی ـ مذهبی پایدار در بحرین و منطقه و برای جلوگیری از نقض سازمان یافته حقوق بشر و سركوب مذهبی و طائفه ای و حفظ صلح و امنیت بین الملل، به وظایف و تكالیف خود عمل نماید تا فرصت برای اصلاح مسالمت آمیز امور در بحرین از دست نرود. لیكن با ادامه این روند و تعرض احتمالی به آیت الله شیخ عیسی قاسم كه نقش بسیار مثبت در جهت پیشگیری از بروز خشونت و افراط گرایی در بحرین داشته اند، می بایست اقدامات لازم جهت عدم برخورد و محاكمه ایشان با رعایت حقوق شهروندی صورت پذیرد و نسبت به اعاده تابعیت به وی اقدام عاجل صورت گیرد.

جناب آقای دبیرکل!

مجمع جهانی اهل بیت(ع) به عنوان یك سازمان بین المللی مردم نهاد ـ NGO ـ كه در امور انسانی، اجتماعی، فرهنگی، تبلیغی و دینی فعالیت می نماید و بیش از 300میلیون پیرو اهل بیت پیامبراكرم(ص) را تحت پوشش دارد نسبت به افزایش اقدامات سركوبگرایانه رژیم آل خلیفه در بحرین، به جامعه بین المللی هشدار می دهدكه این اقدامات موجب می گردد تا روند خشونت در آن كشور افزایش یابد؛ كه عواقب آن یك فاجعه بزرگ انسانی را در پی خواهد داشت.

ما بر این باوریم كه هرگونه برخورد تند و جسورانه علیه رهبر معنوی مسلمانان بحرین آیت الله شیخ عیسی قاسم و بخصوص در صورت اقدام نابخردانه تبعید و یا زندانی نمودن ایشان، باعث ایجاد تشنج و خونریزی در آن كشور می گردد.
لذا ضروری به نظر می رسد حضرتعالی به عنوان دبیركل سازمان ملل در مورد آزادی عقیده و بیان تا قبل از  14 مارس سال جاری، اقدام پیشگیرانه مؤثر انجام دهید و حكومت بحرین را مورد نصیحت قرار دهید تا با قبول دموكراسی و احترام به حقوق شهروندی و اعطای حق رأی به شهروندان بحرینی؛ امنیت و صلح وثبات را برای كشور خود و منطقه تضمین نماید.

بدیهی است استمرار رویكرد فعلی موجب تشدید وضعیت شده و نتیجه ای جز تغییر رویكرد مردم در اعتراضات به همراه نخواهد داشت و چشم انداز مبهمی را برای بحرین و منطقه پیش رو قرار خواهد داد. تأكید می كنیم كه هرگونه اهمال و عدم اقدام شایسته و به موقع، ممكن است فاجعه انسانی ایجاد نموده و موجب خونریزی نسبت به مردم گردد؛ لذا اقدام عاجل آن جناب را خواستاریم.

با تقدیم احترامات فائقه

محمدحسن اختری
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

این نامه با همین محتوا به هفت مقام ذیل نیز ارسال گردید:

ــ «آقای ژان كلودیونكر» رئیس كمیسیون اروپا.
ــ «آقای آنتونیو تاجانی» رئیس پارلمان اروپایی.
ــ «خانم فدریكا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا.
ــ «آقای امیر زید رعد الحسین» كمیسر عالی شورای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد.
ــ «آقای احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد آزادی مذهب یا عقیده.
ــ «آقای دیوید كی» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد آزادی عقیده وبیان.
ــ «آقای دکتر ماینا کیای گزارشگر ویژه اجتماعات وتجمعات مسالمت آمیز.

این دادخواست همچنین به "گروه كاری بازداشت های خودسرانه سازمان ملل متحد" نیز ارسال شد.

عکس خبری/ نشست دبیران اجرایی بنیاد عفاف و حجاب در استان‌ها با«حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

عکس خبری/ نشست دبیران اجرایی بنیاد عفاف و حجاب در استان‌ها با«حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)

یکشنبه, 08 اسفند 1395

    به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ دبیران اجرایی بنیاد عفاف و حجاب در استان‌های کشور با «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب دیدار و گفتگو کردند. حجج اسلام و آقایان «حسینی» از استان آذربایجان شرقی، «میرفتحی زاده» از استان آذربایجان غربی، «رجبی» از استان اردبیل، «فتاحی» از استان ایلام، «مرعشی فر» از استان خوزستان، «نورعلی دیلم» از استان گلستان، «رحیم آبادی» از استان خراسان جنوبی، «انتظاری» از استان مازندران، «ضیغمیان» از استان کرمانشاه، «عباس زاده» از استان لرستان، «نقوی» از استان همدان، «فرزی» از استان کردستان، «اکبری» از کرمان، «تاجی» از چهارمحال وبختیاری، «هدایت خواه» از استان کهگیلویه و بویراحمد، «مهدوی نژاد» از استان سمنان و «خانم فاطمه محمدبیگی» از استان قزوین، دبیران اجرایی بنیاد عفاف و حجاب استانها بودند که نظرات خود را مطرح کردند.

حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب

حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب

شنبه, 07 اسفند 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب به مدت دو روز در مجتمع آدینه تهران برگزار می شود.

روز اول این هم اندیشی که صبح امروز شنیه 7 اسفند 1395 برگزار شد و «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب و «حجت الاسلام والمسلمین زیبایی نژاد» رییس مرکز مطالعات زنان در آن به ایراد سخن پرداختند.

بعدازظهر امروز نیز دبیران اجرایی "بنیاد عفاف و حجاب" در استانهای کشور با «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» دبیرکل بنیاد عفاف و حجاب دیدار و گفتگو کردند.

حجج اسلام و آقایان «حسینی» از استان آذربایجان شرقی، «میرفتحی زاده» از استان آذربایجان غربی، «رجبی» از استان اردبیل، «فتاحی» از استان ایلام، «مرعشی فر» از استان خوزستان، «نورعلی دیلم» از استان گلستان، «رحیم آبادی» از استان خراسان جنوبی، «انتظاری» از استان مازندران، «ضیغمیان» از استان کرمانشاه، «عباس زاده» از استان لرستان، «نقوی» از استان همدان، «فرزی» از استان کردستان، «اکبری» از کرمان، «تاجی» از چهارمحال وبختیاری، «هدایت خواه» از استان کهگیلویه و بویراحمد، «مهدوی نژاد» از استان سمنان و «خانم فاطمه محمدبیگی» از استان قزوین، دبیران اجرایی بنیاد عفاف و حجاب استانها بودند که نظرات خود را مطرح کردند.

انتقادات مطرح شده از سوی دبیران اجرایی استانها به شرح زیر است:

ــ عدم وجود پشتوانه اجرایی برای برنامه های مصوب در زمینه عفاف و حجاب؛
ــ عدم حمایت مسؤولان اداری استان؛
ــ لزوم کارهای فکری و نه فقط صدور بخشنامه؛
ــ این کار به نمایندگان ولی فقیه در استانها سپرده شده است، در حجالی که آنها وظایف متعدد دیگری دارند؛
ــ عدم وجود حداقل بودجه و حمایت های حداقلی از برنامه های بنیاد؛
ــ مشکل قانون نداریم؛ مشکل کمبود نظارت بر قانون داریم؛
ــ ورود فرهنگ بدحجابی از مرکز به استان های دیگر؛ بویژه از طریق دانشجویان؛
ــ وجود گروههایی که به شکل عامدانه و گروهی، بی حجابی و پوشش های نامناسب را تبلیغ می کنند؛
ــ عدم برنامه های مناسب در صدا و سیما و مراکز استانی این سازمان برای تبلیغ حجاب؛
ــ منحصر کردن حجاب در چادر و عدم ارائه طرحهای مناسب برای مانتو.

همچنین برخی از نظرات و پیشنهاداهی شرکت کنندگان نیز به این ترتیب ارائه گردید:

ــ جایگاه بنیاد به جایگاه نظارتی ارتقاء یابد؛
ــ استفاده از ظرفیت بقاع و امامزاده ها در تبلیغ عفاف و حجاب؛
ــ تبلیغ چهره به چهره طلاب خواهر در مدارس دخترانه؛
ــ جلوگیری از ورود لباسهای ناهنجار به بازار؛
ــ برگزاری نمایشگاهها و نمایش لباسها و طراحی های جدید مبتنی بر پوشش اسلامی و ایرانی؛
ــ پلیس و وزارت نیرو در برنامه های راهنمایی رانندگی و ترویج لامپهای کم مصرف موفق شدند. ببینیم روشها و ابزارهای آنان برای این موفقیت چه بوده است؟

برای دیدن تصاویر این نشست ایـنجا را کلیک کنید.

شایان ذکر است ششمین هم اندیشی عفاف و حجاب فردا یکشنبه 8 اسفند 1395 با حضور 400 دانشجو از دانشگاه های سراسر کشور به کار خود ادامه خواهد داد. نشست ها و کارگاه های تخصصی و علمی و پژوهشی با مقوله عفاف و حجاب و بررسی علمی آن و نیز توسعه شبکه دانشجویی عفاف و حجاب در دانشگاه ها از مهم ترین برنامه های این هم اندیشی علمی در روز دوم است.

کتاب

کتاب "واسطه‌های فیض آسمان در زمین" به وسیله انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ کتاب "واسطه‌های فیض آسمان در زمین؛ نگاهی به جایگاه اهل بیت(ع) از منظر زیارت جامعه کبیره" به وسیله انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) منتشر شد.

خانم ها «اعظم خوش صورت موفق» و «مرضیه مهتدی» نویسندگان این کتاب هستند که آن را در سه مقدمه و پنج فصل بسامان کرده اند:

ــ در فصل اول با عنوان "درباره زيارت جامعه کبيره" اعتبار و اسناد این زيارتنامه مورد بررسی قرار گرفته و جامعه کبيره، بیان‌گر ویژگی‌های صدگانه امام معصوم دانسته شده است.
ــ در فصل دوم با عنوان "مهم‌ترين ويژگي‌هاي امام معصوم" به مختصات و اختصاصات امامان اهل بیت(ع) پرداخته شده است.
ــ در فصل سوم با عنوان "ولايت تشريعي در زیارت جامعه کبیره"، مفهوم شناسی تشریع در لغت بررسی شده و ولايت تشريعي پیامبر(ص) و ائمه معصومين(ع) تشریح شده است.
ــ در فصل چهارم با عنوان "ولايت تکويني در زیارت جامعة کبیره" این مفاهیم بررسی شده اند: مفهوم شناسی، انسان کامل در فرهنگ تشيع، ضرورت وجود انسان کامل در هر دوران، واسطه فیض الهی از منظر زیارت جامعه کبیره، جانشين خداوند در زمين از دیدگاه زیارت جامعه کبیره، خشـوع همة موجـودات برابر امـام معصـوم و...
ــ و در فصل پنجم با عنوان "بررسی شبهه غـلو در زیارت جامعه کبیره" علاوه بر مفهوم شناسی غلو و نگاهي به غاليان و فرقة مفوّضه، شبهات معروفی که درباره زيارت جامعة کبيره وجود دارد پاسخ و برخی از عبارت‌های غامض این زيارتنامه توضیح داده شده اند. همچنین موضع‌گيري ائمة اطهار(ع) در قبال مفوضه و غلوکنندگان آورده شده است.

همچنین علاوه بر مقدمه ناشر و مقدمه مؤلفان، تقریظ «آیت الله تحریری» از اساتید الی حوزه علمیه قم نیز در ابتدای این کتاب، دریچه ای برای ورود به بحث درباره زیارت جامعه است.
"فهرست منابع و مآخذ" پایان بخش این کتاب است.

کتاب واسطه‌های فیض آسمان در زمین در 231 صفحه در قطع رقعی، به وسیله "انتشارات مؤسسه فرهنگی هنری ابناءالرسول(ص)" وابسته به مجمع جهانی اهل بیت(ع) منتشر گردیده و با قیمت ده هزار تومان روانه بازار گردیده است.

علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند با دفتر انتشارات تماس بگیرند: 09021231478 آقای حسین قربان تقی

3b19366bc275945e79555b647f1fb7ac_338.jpg

آنچه در پی می آید دو مقدمه کوتاه از سه مقدمه این کتاب است:

*  تقریظ آیت الله تحریری  *

بسم الله الرحمن الرحیم

ستایش مطلق برای خدایی که کمال وغنای مطلق است و با حکمت عالیه‌اش انسان را برای ارتباط ویژه و رسیدن به قرب خویش آفرید وراهنمایان مقرب درگاهش را برای راهنمایی او به انسان هدیه فرمود؛ شخصیت‌هایی که با مجاهده وصبر واستقامت راه بندگی او را به نهایتش رسانیده و مظهر صفات جمال وجلال او گردیدند.
در بین این راهنمایان کامل‌ترین آنها را برای امت اسلامی قرار داد که به بالاترین مرتبه قرب الهی نائل شده و والاترین مقام قرب وساطت را بین خالق و مخلوق عهده‌دار شدند.
پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) الگوهای کامل انسانیت هستند که تمامی انبیاء و اولیاء(ع) تعهد به ولایتشان داشته وتا آخر بر سر این پیمان ایستادند.
امت اسلامی باید بالاترین شکر الهی را بواسطه این نعمت عظمی بجا آورد و تمامی گفتار و رفتار این خاندان را در تمامی شئون زندگی، الگوی کامل خویش قرار دهند.
زیارت "جامعه کبیره" یکی از فرمایشات نورانی ایشان در معرفی ایشان است که در این کتاب به گوشه‌ای از شرح ودسته بندی معارف آن پرداخته شده است.
خداوند مولفین محترم آن را در دنیا و عقبی با ایشان قرار دهد و زحمت آنان مورد پذیرش اولیائش قرار گیرد.

آمین رب العالمین
محمدباقر تحریری
شعبان 1437 مصادف با خرداد 1395

                  

*  مقدمه حجت الاسلام حسینی عارف  *

زیارت قبور انبیاء، اوصیاء، قدّیسین، علماء و شهداء، کاری ممدوح بین همه امم و ملل بود و هست. اسلام نیز زیارت قبور را مستحب و مهم می داند. این اهمیت در فرهنگ شیعی بیشتر است و شیعیان بر زیارت پیامبر(ص)، اهل بیت(ع)، علماء، شهداء و نیز اموات خود اهتمام جدی دارند؛ تا آنجا که زیارت امامان، جزئی از آیین‌های مهم مذهبی ـ و به بیان امام رضا(ع) ـ عهد و پیمانی بر عهده پیروان این مذهب معرفی گردیده است.
زیارت ائمه اطهار(ع) بویژه برای ما که توفیق درک حیات ظاهری آنان را نداشته ایم، تجدید میثاق و اقراری به امامت آنان است؛ چرا که معتقدیم امام بر دل‌های مؤمنان احاطه دارد و در زیارتگاه ها می خوانیم: «اَشهَدُ اَنَّک تَشهَدُ مَقامی وَ تَسمَعُ کلامی وَ تَرُدُّ سَلامی...».
اما زیارت ــ با تمام صفا و معنویتش ــ آن هنگام تأثیر اساسی خواهد گذاشت که همراه با "علم و شناخت" کافی باشد؛ که فرمودند: «مَن زَارَ قَبرَ الحُسَینِ بنِ عَلِیٍّ عَارِفاً بِحَقِّهِ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِن ذَنبِهِ وَ مَا تَأَخَّر».
"زیارت جامعه کبیره" از مهم‌ترین و کامل‌ترین زیارتنامه‌های مأثوره است. این متن که از سوی امام هادی(ع) صادر شده، علاوه بر آنکه در اعمال و مناسک زائران استفاده می شود به میزان معرفت آنان نیز می‌افزاید؛ زیرا مضمون آن مملو از تعلیماتی درباره امامت، مقام امامان و وظایف شیعیان در مقابل ائمه اطهار(ع) ــ و در واقع حاوی یک دوره مباحث امام شناسی ــ است. به این، باید "مباحث توحیدی" را نیز افزود که مانع از افتادن زائر در ورطه "غلو" یا "تفویض" می‌گردد.
کتاب حاضر، پژوهشی درباره این زیارتنامه با ارزش است که با همت خانم‌ها «اعظم خوش‌صورت موفق» و «مرضیه مهتدی» بسامان شده و از ارجاعات متعدد و منابع اصیل اسلامی بهره گرفته است. این اثر، با این غنای محتوا و نیز پاسخگویی به برخی شبهات در پایان آن، می تواند به عنوان مقدمه ای در شناخت این حدیث مفصل مورد استفاده قرار گیرد.
در اینجا لازم است از همکارانم در مؤسسه ابناء الرسول(ص) بویژه برادران «حسین قربان تقی» و «داود دادور» که در انتشار این کتاب زحمت کشیدند قدردانی کنم؛ امید که موجب ارتقاء شناخت و معرفت خوانندگان گردد و ما را از مصادیق این روایت امیدبخش و روح‌پرور گرداند که:
از امام باقر(ع) درباره آیه: "وَ عَلَى الْأَعرافِ رِجالٌ یَعْرِفُونَ کُلًّا بِسِیماهُم" پرسیدند، فرمود: «اعراف، آل محمّد هستند که داخل بهشت نمی‌شود مگر کسى که آنها را بشناسد و آنها او را بشناسند و داخل جهنم نمی‌گردد مگر کسى که منکر آنها باشند و آنها انکار کنند او را...».

سید علیرضا حسینی عارف
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص)
مهر 1395

شایان ذکر است "مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) تهران" تاکنون 9 کتاب زیر را منتشر نموده است:
1. ترجمان عترت؛ بیانات امام خمینی و امام خامنه ای درباره اهل بیت(ع)؛ تنظیم: سید علیرضا حسینی عارف.
2. حبیب دلها (دفتر اول)؛ یادنامه سردار شهید حبیب لک زایی؛ تنظیم: رضا لک زایی.
3. حبیب دلها (دفتر دوم)؛ یادنامه سردار شهید حبیب لک زایی؛ تنظیم: رضا لک زایی.
4. حبیب دلها (دفتر سوم)؛ یادنامه سردار شهید حبیب لک زایی؛ تنظیم: رضا لک زایی.
5. حبیب دلها (دفتر چهارم)؛ یادنامه سردار شهید حبیب لک زایی؛ تنظیم: رضا لک زایی.
6. حبیب از زبان حبیب؛ تنظیم: رضا لک زایی.
7. بسیج و امنیت ملی؛ نویسنده: سردار شهید حبیب لک زایی.
8. سردار سامراء؛ یادنامه سردار شهید سید حمید تقوی فر؛ تنظیم: روح الله پورطالب.
9. واسطه‌های فیض آسمان در زمین؛ نگاهی به جایگاه اهل بیت(ع) از منظر زیارت جامعه کبیره"؛ نویسندگان: اعظم خوش صورت موفق و مرضیه مهتدی.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری

دوشنبه, 18 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد تأسیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در مورد حضور دانشجویان خارجی مقیم تهران در نمایشگاه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در پیاده‌روی 22 بهمن تهران گفت: قرار است دانشجویان مقیم تهران دعوت شوند و ارتباط ما با آنان برقرار است.

وی در پاسخ به دیگر خبرنگاران در مورد پیام مجمع و ایران به کشورهای عربی اظهار کرد: ما در قضایای مختلف از جمله اعدام شیخ نمر موضع‌گیری داشتیم و پیام‌هایی را فرستادیم که از اعدام شیخ نمر جلوگیری شود آنان خودشان می‌دانند که این مواضع ما به عنوان پشتیبانی از مردم اهل‌بیتی و دوستداران اهل‌بیت(ع) در کشور عربستان است و همانطور که در هفتۀ گذشته در مدرسۀ فیضیه اعلام کردم، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حمایت از مردم مظلوم در کشورهای مختلف در عربستان و بحرین ایستاده و همواره اقدام کرده و مردم عربستان و یمن و بحرین بدانند پیروان اهل‌بیت(ع) تنها نیستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مورد اقدامات مجمع در راستای تقویت رابطۀ بین ادیان بیان کرد: اقدامات برای تقریب مذاهب مربوط به مجمع جهانی تقریب مذاهب است؛ گفتگوی بین ادیان مربوط به سازمان ارتباطات است، البته ما نیز با این دو همکاری می‌کنیم به طوری که با خود رهبران دینی مسیحیت گفت‌وگو داریم و برای حمایت از آنان در برگزاری همایش‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اختری در مورد ارتباط با فارسی‌زبانان دنیا و ارائۀ اهداف انقلاب به آنان گفت: بر اساس مأموریت‌های تعریف شده، مسئولیت فارسی‌زبانان و ایرانیان با بنیاد سعدی است و ما هم در کشورهای مختلف، با پیروان اهل‌بیت(ع) و ایرانیانی که حسینیه دارند همکاری می‌کنیم و برای ساخت حسینیه و مرکز، هم آنان را تشویق و کمک می‌کنیم.

وی افزود: ما جمعیت‌های ایرانی اروپا را پشتیبانی و نسل بعدی آنان را حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از شیعیان در انگلیس نیز همراه انقلاب هستند و حمایت می‌کنند، آنان که با انقلاب ضدیت داشته باشند با ما هم ضدیت دارند اما کسانی هستند که انقلابی نیستند اما ارتباط آنان با ما خوب است و ما تلاش می‌کنیم اهداف انقلاب را به آنان ارائه کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مورد تعارض گسترش پیروان اهل‌بیت(ع) با وحدت بین مذاهب اسلام گفت: وقتی پیروان اهل‌بیت(ع) را به وحدت تشویق می‌کنیم نه تنها  در تضاد اتحاد نیست بلکه در همان مسیر است و هم‌افزایی با مجمع جهانی تقریب مذاهب است.

 نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت

نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت

دوشنبه, 18 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ نشست خبری به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد تأسیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، صبح امروز ـ دوشنبه 18 بهمن ماه ـ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برگزار شد.

اپوزسیون پیروزی خط امام(ره) را محال می‌دانست

حجت الاسلام و المسلمین اختری در ابتدای این نشست با تبریک ایام‌الله دهۀ فجر در مورد تاریخچۀ انقلاب اسلامی گفت: لازم است خاطرات این ایام زنده نگه داشته شود، ایران به وسیلۀ امام‌خمینی(ره) حرکتی بی‌نظیر در چندسال اخیر انجام داده است؛ حرکتی که با حرکات دیگر سیاسی در دنیا، تفاوت زیادی داشته است، نحوۀ شکل‌گیری، پیشرفت، طرح مسائل و نوع مقابلۀ انقلابیون ما علیه قدرت حاکم که مورد پشتیبانی همۀ قدرت‌های جهان بوده و همه چیز در اختیارش بوده است با دیگر انقلابیون دنیا تفاوت داشته است.

وی ادامه داد: شاید بسیاری از شما به اقتضای سنتان نوع حرکت را به یاد نداشته باشید، گروه‌های اپوزیسیون کمونیست که در کشور ما وجود داشت و به قدرت‌های اجنبی وابسته بودند و مسلح بودند امکان موفقیت نداشتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: گرو‌هایی که از 53 تا 57 حتی در زندان با همدیگر هم دعوا می‌کردند و به خط امامی‌ها می‌گفتند شما امکان ندارد از مساجد و مراسم‌های سینه‌زنی و با اطلاعیه پخش کردن‌ها بتوانید پیروز شوید، اما این پیروزی تحقق پیدا کرد.

وی افزود: روزی که مراکزی در 13 آبان آتش گرفت امام(ره) پیام دادند که این‌کارها کار ما نیست و ما سینما و بانک و امثالهم می‌خواهیم و جلوی این‌کارها را گرفتند و انقلاب توانست به این پیروزی برسد که ما باید این خاطرات را به یاد داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: من در یکی از مقالات غربی خواندم که تحلیل‌گر نوشته بود مردم ایران وقتی نیروهای نظامی در خیابان‌ها به آنان حمله می‌کنند آنان مثل مردم کشورهای دیگر فرار می‌کنند ولی یک تفاوت دارد، مردم دیگر کشورها می‌روند اما ایرانیان می‌روند و از کوچۀ دیگری برمی‌گردند یعنی استواری مردم پایدار بود.

وی افزود: فدارکاری مردم طوری بود که وقتی با مشکل سوخت مواجه شدند در مراکزی نفت توزیع می‌کردند تا به خانواده‌هایی که نیاز دارند کمک کنند و این خصلت مردمی بسیار با ارزش بود و همین خصلت‌ها تا امروز تداوم داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: دنیا نگاه می‌کند با اینکه مسائل مختلفی برای کشور پیش می‌آید اما 22 بهمن که می‌آید همۀ مردم یکپارچه و یک‌زبان به خیابان‌ها می‌آیند و این را ما هرساله مشاهده کردیم و امسال نیز مشاهده خواهیم کرد که مردم به صحنه می‌آیند و این حماسۀ مردم و شوری که بین مردم وجود دارد و مردم ما انقلاب را به عنوان یکی از باورهای خود و از بزرگترین سرمایه‌های خود و ارزش‌های خود می‌دانند پای‌اش می‌ایستند و خواهند ایستاد.

وی افزود: ما باید خدا را شکر کنیم که مردمی وفادار، باگذشت، مهربان، شجاع، قدرتمند و دلاور این‌طور پای نظام خود ایستاده‌اند و از آن دفاع می‌کنند و من به عنوان یکی از خدمتگذاران نظام و ملت، این‌طور همکاری مردم را باید قدر بدانم و ما باید بدانیم در خدمت خالصانۀ خود مُصر بوده و با تمام تلاش خود خدمت کنیم و زحمات مردم را ارج بگذاریم و خاصانه و بدون تمایلات شخصی و گروهی خودمان، آنچه را در توان داریم برای مردم کار کنیم و همانطور که امام(ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند این انقلاب برای مردم است و مسئولین باید به مردم خدمت کنند.

مجمع در 140 کشور حضور دارد/ سامان یافتن شیعیان و حمایت مظلومان از اهداف ماست

حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد تاریخچۀ مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: ما در سال‌های قبل نیز به همین مناسبت بعضی از فعالیت‌های مجمع را بیان کردیم؛ مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به عنوان یک مؤسسۀ غیردولتی و بین‌المللی با عضویت بیش از 700 نفر از کشورهای مختلف دنیا، 27 سال قبل تأسیس شد و به عنوان خدمت به پیروان اهل‌بیت(ع) و خدمت به مسلمانان فعالیت‌های خودش را آغاز کرد.

وی در مورد گستردگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) بیان کرد: امروز ما با حدود 140 کشور در دنیا مرتبط هستیم و بیش از 360 نفر از جمعیت مجمع با ما مرتبط هستند و همچنین شخصیت‌های غیرشیعی و حتی غیرمسلمان نیز در کشورهای مختلف با ما ارتباط دارند که در حد اهداف مشترک با آنان همکاری داریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین اهداف مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: فعالیت‌های ما فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و عمومی است و هدف ما سامان یافتن شیعیان و پیروان اهل‌بیت(ع) در کشورهای مختلف و همکاری با یکدیگر است، برای نشر معارف اسلام و اهل‌بیت(ع) در دنیا، ما همه همکاری می‌کنیم و فعالیت‌های متعددی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف ما، تحکیم و تقویت و گسترش وحدت بین مسلمانان است، اتحاد بین مسلمانان در کشورهای مختلف با تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی و یکپارچگی جامعۀ اسلامی در جهان ممکن است که این یکی از بزرگترین اهدافی است که انقلاب اسلامی، حضرت‌امام(ره) و امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی دنبال می‌کنند چون این یک اصل قرآنی و مورد توافق همۀ مسلمانان است لذا مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز این را یکی ز اهداف اصلی خود می‌داند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: هدف دیگری که مجمع دنبال می‌کند رشد و توسعۀ فرهنگ پیروان اهل‌بیت(ع) و همچنین مردم مستضعف و محروم است. هدف دیگر ما، این است که مکتب اسلام و اهل‌بیت(ع) بر اساس اسلام ناب محمدی(ص) تبیین شود.

وی افزود: هدف دیگر ما دفاع و پشتیبانی و حمایت از مظلوم‌ها و محروم‌ها و به ویژه مسلمانان و پیروان اهل‌بیت(ع) است. مجمع تلاش می‌کند در جریانات سیاسی و بحران‌های اجتماعی و طبیعی که به وجود می‌آید در حد توان خودش اقدام کند و از محرومان دفاع کند.

آمریکا، اسرائیل و انگلیس از کشتار مسلمانان حمایت می‌کنند

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین جنایات آل‌سعود با حمایت غرب و رژیم صهیونیستی گفت: امروز در جریان بحرین در پنجمین سال اشغال و بحران‌های آن هستیم و فشارهایی به مردم بحرین می‌شود و ظلم‌هایی از جانب آل‌خلیفه علیه مردم، دانشگاه و حوزۀ علمیه و شخص حجت الاسلام و المسلمین عیسی قاسم روا داشته می‌شود و دخالت رسمی آل‌سعود تداوم دارد که با پشتیبانی قدرت‌های شیطانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است و همواره به اعدام مردم و فشار علما تشویق می‌کنند که حضور نخست‌وزیر نادان و ننگین انگلیس در بحرین و شرکت در اجلاس اتحادیۀ خلیج فارس دلیل بر این بود که بعد از این حضور بود که آل‌خلیفه جرأت پیدا کرد و سه جوان بحرینی را اعدام کرد و همچنین بحران‌ها علیه مردم یمن ادامه دارد.

وی افزود: در نیجریه جنایاتی که وجود دارد که آل‌سعود با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل دارد و در قضایای میانمار، عراق و سوریه این قضایا وجود دارد که مجمع وظیفۀ خود می‌داند نسبت به این مسائل موضع‌گیری کند و از مردم مظلوم دفاع کند و با پیام‌ها و تحصن‌ها و درخواست از سازمان‌های بین‌المللی آنان را برای دفاع از محرومین بسیج کند.

مجمع در بلایای طبیعی اقدام می‌کند/ تولیدات فرهنگی مجمع به 2 هزار مورد رسیده است

حجت الاسلام و المسلمین اختری در تبیین اقدامات مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: مجمع در بحران‌های طبیعی مثل سیل و زلزله با پشتیبانی مردم خیّر اقدام می‌کند و در حد توان خودش نسبت به این بحران‌های طبیعی و سیاسی خدمت می‌کند که این همان عمل به شعار و وصیت عالی امیرالمؤمنین(ع) است که فرمودند: «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا». همچنین فرموده پیامبر(ص) است که هر کسی ندای مسلمانی را بشنود و به فریاد او نرسد مسلمان نیست لذا یکی دیگر از اهداف مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دفاع از مظلومان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین تولیدات فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: تولیدات فرهنگی مجمع، امروز به 2 هزار رسیده که به 58 زبان ترجمه شده است و تولیدات متعددی را در جاهای مختلف عرضه می‌کنیم و با چاپ و انتشار و حمایت از قلم‌به‌دستان در عرصۀ فرهنگی اقدام می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد دیگر اقدامات مجمع جهانی بیان کرد: در بنای مساجد و امثالهم کمک می‌کنیم تا با تشویق خیرین بتوانیم برای مردم خدماتی را انجام بدهیم و مدرسه و مسجد و بیمارستان ساخته شود.
وی ادامه داد: برخی مستعدین کشورهای مختلف را در دانشگاه‌های خودمان بورسیه می‌کنیم و در دانشگاه اهل‌بیت(ع) نیز دانشجویانی را می‌پذیریم، البته الان دانشگاه اهل‌بیت(ع) از نظر فضای آموزشی و محل اسکان در مضیقه است که امیدواریم بتوانیم فضای دانشگاه را توسعه بدهیم تا کادرهای مسلمان خوبی تربیت بشوند که باعث رشد پیروان اهل‌بیت(ع) شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: سایت‌هایی مثل ویکی‌شیعه به 7 زبان؛ سایت مفتاح برای پاسخگویی به شبهات که 70 هزار شبهه پاسخ داده شده؛ ابنا که به 23 زبان اطلاع‌رسانی می‌کند و همچنین سایت مجمع اطلاعاتی را دارد که می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در حمایت و پشتیبانی از مبلغین تلاش می‌کنیم آنان را از نظر فکری کمک کنیم که به فعالیت خودشان ادامه بدهند. البته توجه شود که مؤسسات مختلف که در کشورهای دیگر شکل گرفته است همه به عنوان جمعیت‌های خودجوش و بر اساس قوانین کشور خودشان هستند و همه به عنوان ان.جی.او بر اساس قوانین خودشان فعالیت می‌کنند و ما هم از نظر فرهنگی و فکری آنان را پشتیبانی می‌کنیم و همچنین جمعیت زنان را حمایت می‌کنیم که بتوانند به نقش‌آفرینی‌های خودشان در کشورهای خودشان اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری افزود: بنیاد بین‌المللی پزشکان بدون مرز اهل‌بیتی را ثبت کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم پزشکان مختلف را به عنوان عضو بپذیریم و این بخش هم بتواند برای خدمت‌رسانی درمانی در کشورهای مختلف برای رشد سلامت و درمان بیماری بخصوص در مناطق محرومی مثل آفریقا کمک کند. البته هم در عراق و سوریه و کشورهای دیگر داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم به سلامت در کشوهای دیگر نیز بپردازیم.

وی ادامه داد: همچنین اقداماتی را در اربعین باتوجه به اینکه گروه‌های دیگری هم می‌آیند تلاش کردیم داشته باشیم و بنیاد بین‌المللی عاشورا را هم تأسیس کردیم که برای هماهنگی و هم‌فکری در برنامه‌های عاشورایی تلاش می‌کند که با حسینیه‌ها همکاری داشته باشد و امیدواریم هماهنگی خوبی از نظر هدفمندسازی، همکاری و هم‌افزایی و همچنین برای پیام‌رسانی صحیح بتوانیم داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: بخش دیگری از کارمان ارتباط با محبان اهل‌بیت(ع) است که برگزاری همایش‌های مشترک بین ما و آنان و دعوت از روحانیون و رهبران دینی‌شان است که از کشورهای مختلف از جمله هندوستان، مالی و ساحل‌آج برای گفت‌وگو و دید و بازدید می‌آیند و این ارتباطات را با علمای اهل‌سنت و محبان اهل‌بیت(ع) دنبال می‌کنیم.

وی افزود: همایش‌هایی با مؤسسات درون‌کشوری و برون‌کشوری برگزار می‌کنیم و حضور در کشورهای مختلف برا ارائۀ کتاب در نمایشگاه‌ها از اقدامت ماست.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: راه‌اندازی اردوهای مختلف برای آمدن به کشورمان و هدایت آنان از دیگر برنامه‌هاست و حتماً توجه دارید بسیاری از کسانی که برای اولین‌بار به کشورمان می‌آیند چهره ناخوشایندی از ایران مدارند که به دلیل اقدامات رسانه‌های دشمن ماست که رسانه‌های صهیونیست بین‌الملل هستند.

وی افزود: اما این کسانی که به ایران می‌آیند از این‌رو به آن‌رو می‌شوند و 180 درجه نظرشان عوض می‌شود و عشق و علاقۀ خوبی به ایران پیدا می‌کنند و ما این اردوها را که از آمریکا، انگلیس، اروپا، آفریقا و آسیا می‌آیند دوره‌های خوبی برای آنان می‌گذاریم.

اقبال جهان به اسلام از برکات انقلاب است/ رشد جمهوری اسلامی ایران، غرب را عصبانی کرده

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین دلیل گرایش جهان نسبت به اسلام گفت: ایستادگی امروز ملت ما و پشتیبانی مجموعه‌های مسلمان علاقمند و طرفدار جمهوری اسلامی باعث گسترش مکتب اسلام در دنیا شده است و اقبالی که به اسلام وجود دارد از برکات انقلاب اسلامی است و این حقیقت، وظیفۀ ما را بیشتر می‌کند.

وی افزود: رهبری برای هدایت این جوانان اروپایی و امریکایی دو نامه نوشتند که در اختیار آنان قرار گرفته و مجمع به 56 زبان ترجمه کرده و در اختیار آنان قرار داده و این موج روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است.
حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد دلیل عصبانیت آمریکا و انگلیس از جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر دشمنان ما روزبه‌روز عصبانی‌تر می‌شوند و این رئیس جمهور جدیدی آمریکا با این وقاحت در مورد ایران صحبت می‌کند و

رشد و بالندگی جمهوری اسلامی ایران

وی ادامه داد: غربی‌ها می‌گویند ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند در حالی که خودشان اعلام کردند داعش و طالبان و امثالهم را آمریکا به وجود آورده اما الان به ایران تهمت می‌زنند. ما شاهدیم که غرب در اشغال بحرین توسط آل‌سعود جنایتکار و بمباران و تجاوزات آل‌سعود علیه مردم بحرین دخالت نمی‌کند اما اقدامات جمهوری اسلامی را که بین مردم استقامت به وجود آورده و از مردم فلسطین حمایت می‌کند، این را دخالت می‌داند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در واکنش به تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: غربی‌ها بدانند جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدهای آنان ترسی به خود راه نمی‌دهد و نظام و مردم و رهبر بسیار شجاع‌تر از آن هستند که بخواهند در برابر تهدیدها بترسند و همانطور که امام(ره) فرمودند و رهبری نیز همین ندا را می‌دهند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی افزود: این‌ها هیچ غلطی نتوانستند بکنند و منافعشان بسیار آسیب‌پذیرتر از آن است که بخواهند کاری کنند و جمهوری اسلامی ایران استوار در برابر این تهدیدها ایستاده و اگر بخواهند دست از پا خطا کنند چنان ضربه‌ای می‌خورند که تاریخ هرگز آن را فراموش نکند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در پایان سخنانش در مورد نمایشگاه فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در جریان راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: نمایشگاهی را برای ایام 22 بهمن ترتیب دادیم که در خیابان آزادی و در کنار سازمان حج و زیارت شکل گرفته است که تولیدات مجمع در آنجا عرضه می‌شود و علاقمندان می‌تواننند به آن مراجعه کنند. امیدواریم بتوانیم تولیدات خودمان را ارائه کنیم البته اینکه ما کمتر در داخل ارائه می‌کنیم برای این است که بیشتر به زبان‌های دیگر است البته تلاش می‌کنیم در ایران هم این‌ها را ارائه می‌کنیم.

زيارت دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد حضرت امام خمينی(ره)+عکس

زيارت دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد حضرت امام خمينی(ره)+عکس

یکشنبه, 17 بهمن 1395

    به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) امروز یکشنبه 17 بهمن ماه در ششمین روز دهه فجر به زيارت مرقد مطهر حضرت امام خمينی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی شتافتتند. در اين مراسم مديران و كاركنان مجمع با نثار تاج گل، به مقام شامخ امام راحل عظیم الشأن ادای احترام و با آرمان های معمار كبير انقلاب اسلامی تجديد ميثاق کردند.

[12 3 4 5  >>  

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
9-2=? کد امنیتی