اخبار دبیرکل

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری

دوشنبه, 18 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حاشیۀ نشست خبری به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد تأسیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در جمع خبرنگاران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در مورد حضور دانشجویان خارجی مقیم تهران در نمایشگاه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در پیاده‌روی 22 بهمن تهران گفت: قرار است دانشجویان مقیم تهران دعوت شوند و ارتباط ما با آنان برقرار است.

وی در پاسخ به دیگر خبرنگاران در مورد پیام مجمع و ایران به کشورهای عربی اظهار کرد: ما در قضایای مختلف از جمله اعدام شیخ نمر موضع‌گیری داشتیم و پیام‌هایی را فرستادیم که از اعدام شیخ نمر جلوگیری شود آنان خودشان می‌دانند که این مواضع ما به عنوان پشتیبانی از مردم اهل‌بیتی و دوستداران اهل‌بیت(ع) در کشور عربستان است و همانطور که در هفتۀ گذشته در مدرسۀ فیضیه اعلام کردم، مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در حمایت از مردم مظلوم در کشورهای مختلف در عربستان و بحرین ایستاده و همواره اقدام کرده و مردم عربستان و یمن و بحرین بدانند پیروان اهل‌بیت(ع) تنها نیستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مورد اقدامات مجمع در راستای تقویت رابطۀ بین ادیان بیان کرد: اقدامات برای تقریب مذاهب مربوط به مجمع جهانی تقریب مذاهب است؛ گفتگوی بین ادیان مربوط به سازمان ارتباطات است، البته ما نیز با این دو همکاری می‌کنیم به طوری که با خود رهبران دینی مسیحیت گفت‌وگو داریم و برای حمایت از آنان در برگزاری همایش‌ها اعلام آمادگی می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اختری در مورد ارتباط با فارسی‌زبانان دنیا و ارائۀ اهداف انقلاب به آنان گفت: بر اساس مأموریت‌های تعریف شده، مسئولیت فارسی‌زبانان و ایرانیان با بنیاد سعدی است و ما هم در کشورهای مختلف، با پیروان اهل‌بیت(ع) و ایرانیانی که حسینیه دارند همکاری می‌کنیم و برای ساخت حسینیه و مرکز، هم آنان را تشویق و کمک می‌کنیم.

وی افزود: ما جمعیت‌های ایرانی اروپا را پشتیبانی و نسل بعدی آنان را حمایت می‌کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از شیعیان در انگلیس نیز همراه انقلاب هستند و حمایت می‌کنند، آنان که با انقلاب ضدیت داشته باشند با ما هم ضدیت دارند اما کسانی هستند که انقلابی نیستند اما ارتباط آنان با ما خوب است و ما تلاش می‌کنیم اهداف انقلاب را به آنان ارائه کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در مورد تعارض گسترش پیروان اهل‌بیت(ع) با وحدت بین مذاهب اسلام گفت: وقتی پیروان اهل‌بیت(ع) را به وحدت تشویق می‌کنیم نه تنها  در تضاد اتحاد نیست بلکه در همان مسیر است و هم‌افزایی با مجمع جهانی تقریب مذاهب است.

 نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت

نشست خبری حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت

دوشنبه, 18 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ نشست خبری به مناسبت بیست‌وششمین سالگرد تأسیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، صبح امروز ـ دوشنبه 18 بهمن ماه ـ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) برگزار شد.

اپوزسیون پیروزی خط امام(ره) را محال می‌دانست

حجت الاسلام و المسلمین اختری در ابتدای این نشست با تبریک ایام‌الله دهۀ فجر در مورد تاریخچۀ انقلاب اسلامی گفت: لازم است خاطرات این ایام زنده نگه داشته شود، ایران به وسیلۀ امام‌خمینی(ره) حرکتی بی‌نظیر در چندسال اخیر انجام داده است؛ حرکتی که با حرکات دیگر سیاسی در دنیا، تفاوت زیادی داشته است، نحوۀ شکل‌گیری، پیشرفت، طرح مسائل و نوع مقابلۀ انقلابیون ما علیه قدرت حاکم که مورد پشتیبانی همۀ قدرت‌های جهان بوده و همه چیز در اختیارش بوده است با دیگر انقلابیون دنیا تفاوت داشته است.

وی ادامه داد: شاید بسیاری از شما به اقتضای سنتان نوع حرکت را به یاد نداشته باشید، گروه‌های اپوزیسیون کمونیست که در کشور ما وجود داشت و به قدرت‌های اجنبی وابسته بودند و مسلح بودند امکان موفقیت نداشتند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: گرو‌هایی که از 53 تا 57 حتی در زندان با همدیگر هم دعوا می‌کردند و به خط امامی‌ها می‌گفتند شما امکان ندارد از مساجد و مراسم‌های سینه‌زنی و با اطلاعیه پخش کردن‌ها بتوانید پیروز شوید، اما این پیروزی تحقق پیدا کرد.

وی افزود: روزی که مراکزی در 13 آبان آتش گرفت امام(ره) پیام دادند که این‌کارها کار ما نیست و ما سینما و بانک و امثالهم می‌خواهیم و جلوی این‌کارها را گرفتند و انقلاب توانست به این پیروزی برسد که ما باید این خاطرات را به یاد داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: من در یکی از مقالات غربی خواندم که تحلیل‌گر نوشته بود مردم ایران وقتی نیروهای نظامی در خیابان‌ها به آنان حمله می‌کنند آنان مثل مردم کشورهای دیگر فرار می‌کنند ولی یک تفاوت دارد، مردم دیگر کشورها می‌روند اما ایرانیان می‌روند و از کوچۀ دیگری برمی‌گردند یعنی استواری مردم پایدار بود.

وی افزود: فدارکاری مردم طوری بود که وقتی با مشکل سوخت مواجه شدند در مراکزی نفت توزیع می‌کردند تا به خانواده‌هایی که نیاز دارند کمک کنند و این خصلت مردمی بسیار با ارزش بود و همین خصلت‌ها تا امروز تداوم داشته است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ادامه داد: دنیا نگاه می‌کند با اینکه مسائل مختلفی برای کشور پیش می‌آید اما 22 بهمن که می‌آید همۀ مردم یکپارچه و یک‌زبان به خیابان‌ها می‌آیند و این را ما هرساله مشاهده کردیم و امسال نیز مشاهده خواهیم کرد که مردم به صحنه می‌آیند و این حماسۀ مردم و شوری که بین مردم وجود دارد و مردم ما انقلاب را به عنوان یکی از باورهای خود و از بزرگترین سرمایه‌های خود و ارزش‌های خود می‌دانند پای‌اش می‌ایستند و خواهند ایستاد.

وی افزود: ما باید خدا را شکر کنیم که مردمی وفادار، باگذشت، مهربان، شجاع، قدرتمند و دلاور این‌طور پای نظام خود ایستاده‌اند و از آن دفاع می‌کنند و من به عنوان یکی از خدمتگذاران نظام و ملت، این‌طور همکاری مردم را باید قدر بدانم و ما باید بدانیم در خدمت خالصانۀ خود مُصر بوده و با تمام تلاش خود خدمت کنیم و زحمات مردم را ارج بگذاریم و خاصانه و بدون تمایلات شخصی و گروهی خودمان، آنچه را در توان داریم برای مردم کار کنیم و همانطور که امام(ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند این انقلاب برای مردم است و مسئولین باید به مردم خدمت کنند.

مجمع در 140 کشور حضور دارد/ سامان یافتن شیعیان و حمایت مظلومان از اهداف ماست

حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد تاریخچۀ مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: ما در سال‌های قبل نیز به همین مناسبت بعضی از فعالیت‌های مجمع را بیان کردیم؛ مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به عنوان یک مؤسسۀ غیردولتی و بین‌المللی با عضویت بیش از 700 نفر از کشورهای مختلف دنیا، 27 سال قبل تأسیس شد و به عنوان خدمت به پیروان اهل‌بیت(ع) و خدمت به مسلمانان فعالیت‌های خودش را آغاز کرد.

وی در مورد گستردگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) بیان کرد: امروز ما با حدود 140 کشور در دنیا مرتبط هستیم و بیش از 360 نفر از جمعیت مجمع با ما مرتبط هستند و همچنین شخصیت‌های غیرشیعی و حتی غیرمسلمان نیز در کشورهای مختلف با ما ارتباط دارند که در حد اهداف مشترک با آنان همکاری داریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین اهداف مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: فعالیت‌های ما فرهنگی، اجتماعی، خدماتی و عمومی است و هدف ما سامان یافتن شیعیان و پیروان اهل‌بیت(ع) در کشورهای مختلف و همکاری با یکدیگر است، برای نشر معارف اسلام و اهل‌بیت(ع) در دنیا، ما همه همکاری می‌کنیم و فعالیت‌های متعددی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف ما، تحکیم و تقویت و گسترش وحدت بین مسلمانان است، اتحاد بین مسلمانان در کشورهای مختلف با تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی و یکپارچگی جامعۀ اسلامی در جهان ممکن است که این یکی از بزرگترین اهدافی است که انقلاب اسلامی، حضرت‌امام(ره) و امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی دنبال می‌کنند چون این یک اصل قرآنی و مورد توافق همۀ مسلمانان است لذا مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیز این را یکی ز اهداف اصلی خود می‌داند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: هدف دیگری که مجمع دنبال می‌کند رشد و توسعۀ فرهنگ پیروان اهل‌بیت(ع) و همچنین مردم مستضعف و محروم است. هدف دیگر ما، این است که مکتب اسلام و اهل‌بیت(ع) بر اساس اسلام ناب محمدی(ص) تبیین شود.

وی افزود: هدف دیگر ما دفاع و پشتیبانی و حمایت از مظلوم‌ها و محروم‌ها و به ویژه مسلمانان و پیروان اهل‌بیت(ع) است. مجمع تلاش می‌کند در جریانات سیاسی و بحران‌های اجتماعی و طبیعی که به وجود می‌آید در حد توان خودش اقدام کند و از محرومان دفاع کند.

آمریکا، اسرائیل و انگلیس از کشتار مسلمانان حمایت می‌کنند

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین جنایات آل‌سعود با حمایت غرب و رژیم صهیونیستی گفت: امروز در جریان بحرین در پنجمین سال اشغال و بحران‌های آن هستیم و فشارهایی به مردم بحرین می‌شود و ظلم‌هایی از جانب آل‌خلیفه علیه مردم، دانشگاه و حوزۀ علمیه و شخص حجت الاسلام و المسلمین عیسی قاسم روا داشته می‌شود و دخالت رسمی آل‌سعود تداوم دارد که با پشتیبانی قدرت‌های شیطانی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است و همواره به اعدام مردم و فشار علما تشویق می‌کنند که حضور نخست‌وزیر نادان و ننگین انگلیس در بحرین و شرکت در اجلاس اتحادیۀ خلیج فارس دلیل بر این بود که بعد از این حضور بود که آل‌خلیفه جرأت پیدا کرد و سه جوان بحرینی را اعدام کرد و همچنین بحران‌ها علیه مردم یمن ادامه دارد.

وی افزود: در نیجریه جنایاتی که وجود دارد که آل‌سعود با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل دارد و در قضایای میانمار، عراق و سوریه این قضایا وجود دارد که مجمع وظیفۀ خود می‌داند نسبت به این مسائل موضع‌گیری کند و از مردم مظلوم دفاع کند و با پیام‌ها و تحصن‌ها و درخواست از سازمان‌های بین‌المللی آنان را برای دفاع از محرومین بسیج کند.

مجمع در بلایای طبیعی اقدام می‌کند/ تولیدات فرهنگی مجمع به 2 هزار مورد رسیده است

حجت الاسلام و المسلمین اختری در تبیین اقدامات مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) اظهار کرد: مجمع در بحران‌های طبیعی مثل سیل و زلزله با پشتیبانی مردم خیّر اقدام می‌کند و در حد توان خودش نسبت به این بحران‌های طبیعی و سیاسی خدمت می‌کند که این همان عمل به شعار و وصیت عالی امیرالمؤمنین(ع) است که فرمودند: «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا». همچنین فرموده پیامبر(ص) است که هر کسی ندای مسلمانی را بشنود و به فریاد او نرسد مسلمان نیست لذا یکی دیگر از اهداف مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) دفاع از مظلومان است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین تولیدات فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: تولیدات فرهنگی مجمع، امروز به 2 هزار رسیده که به 58 زبان ترجمه شده است و تولیدات متعددی را در جاهای مختلف عرضه می‌کنیم و با چاپ و انتشار و حمایت از قلم‌به‌دستان در عرصۀ فرهنگی اقدام می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد دیگر اقدامات مجمع جهانی بیان کرد: در بنای مساجد و امثالهم کمک می‌کنیم تا با تشویق خیرین بتوانیم برای مردم خدماتی را انجام بدهیم و مدرسه و مسجد و بیمارستان ساخته شود.
وی ادامه داد: برخی مستعدین کشورهای مختلف را در دانشگاه‌های خودمان بورسیه می‌کنیم و در دانشگاه اهل‌بیت(ع) نیز دانشجویانی را می‌پذیریم، البته الان دانشگاه اهل‌بیت(ع) از نظر فضای آموزشی و محل اسکان در مضیقه است که امیدواریم بتوانیم فضای دانشگاه را توسعه بدهیم تا کادرهای مسلمان خوبی تربیت بشوند که باعث رشد پیروان اهل‌بیت(ع) شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: سایت‌هایی مثل ویکی‌شیعه به 7 زبان؛ سایت مفتاح برای پاسخگویی به شبهات که 70 هزار شبهه پاسخ داده شده؛ ابنا که به 23 زبان اطلاع‌رسانی می‌کند و همچنین سایت مجمع اطلاعاتی را دارد که می‌توانند به آن‌ها مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در حمایت و پشتیبانی از مبلغین تلاش می‌کنیم آنان را از نظر فکری کمک کنیم که به فعالیت خودشان ادامه بدهند. البته توجه شود که مؤسسات مختلف که در کشورهای دیگر شکل گرفته است همه به عنوان جمعیت‌های خودجوش و بر اساس قوانین کشور خودشان هستند و همه به عنوان ان.جی.او بر اساس قوانین خودشان فعالیت می‌کنند و ما هم از نظر فرهنگی و فکری آنان را پشتیبانی می‌کنیم و همچنین جمعیت زنان را حمایت می‌کنیم که بتوانند به نقش‌آفرینی‌های خودشان در کشورهای خودشان اقدام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری افزود: بنیاد بین‌المللی پزشکان بدون مرز اهل‌بیتی را ثبت کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم پزشکان مختلف را به عنوان عضو بپذیریم و این بخش هم بتواند برای خدمت‌رسانی درمانی در کشورهای مختلف برای رشد سلامت و درمان بیماری بخصوص در مناطق محرومی مثل آفریقا کمک کند. البته هم در عراق و سوریه و کشورهای دیگر داریم برنامه‌ریزی می‌کنیم که بتوانیم به سلامت در کشوهای دیگر نیز بپردازیم.

وی ادامه داد: همچنین اقداماتی را در اربعین باتوجه به اینکه گروه‌های دیگری هم می‌آیند تلاش کردیم داشته باشیم و بنیاد بین‌المللی عاشورا را هم تأسیس کردیم که برای هماهنگی و هم‌فکری در برنامه‌های عاشورایی تلاش می‌کند که با حسینیه‌ها همکاری داشته باشد و امیدواریم هماهنگی خوبی از نظر هدفمندسازی، همکاری و هم‌افزایی و همچنین برای پیام‌رسانی صحیح بتوانیم داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: بخش دیگری از کارمان ارتباط با محبان اهل‌بیت(ع) است که برگزاری همایش‌های مشترک بین ما و آنان و دعوت از روحانیون و رهبران دینی‌شان است که از کشورهای مختلف از جمله هندوستان، مالی و ساحل‌آج برای گفت‌وگو و دید و بازدید می‌آیند و این ارتباطات را با علمای اهل‌سنت و محبان اهل‌بیت(ع) دنبال می‌کنیم.

وی افزود: همایش‌هایی با مؤسسات درون‌کشوری و برون‌کشوری برگزار می‌کنیم و حضور در کشورهای مختلف برا ارائۀ کتاب در نمایشگاه‌ها از اقدامت ماست.

حجت الاسلام و المسلمین اختری ادامه داد: راه‌اندازی اردوهای مختلف برای آمدن به کشورمان و هدایت آنان از دیگر برنامه‌هاست و حتماً توجه دارید بسیاری از کسانی که برای اولین‌بار به کشورمان می‌آیند چهره ناخوشایندی از ایران مدارند که به دلیل اقدامات رسانه‌های دشمن ماست که رسانه‌های صهیونیست بین‌الملل هستند.

وی افزود: اما این کسانی که به ایران می‌آیند از این‌رو به آن‌رو می‌شوند و 180 درجه نظرشان عوض می‌شود و عشق و علاقۀ خوبی به ایران پیدا می‌کنند و ما این اردوها را که از آمریکا، انگلیس، اروپا، آفریقا و آسیا می‌آیند دوره‌های خوبی برای آنان می‌گذاریم.

اقبال جهان به اسلام از برکات انقلاب است/ رشد جمهوری اسلامی ایران، غرب را عصبانی کرده

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در تبیین دلیل گرایش جهان نسبت به اسلام گفت: ایستادگی امروز ملت ما و پشتیبانی مجموعه‌های مسلمان علاقمند و طرفدار جمهوری اسلامی باعث گسترش مکتب اسلام در دنیا شده است و اقبالی که به اسلام وجود دارد از برکات انقلاب اسلامی است و این حقیقت، وظیفۀ ما را بیشتر می‌کند.

وی افزود: رهبری برای هدایت این جوانان اروپایی و امریکایی دو نامه نوشتند که در اختیار آنان قرار گرفته و مجمع به 56 زبان ترجمه کرده و در اختیار آنان قرار داده و این موج روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است.
حجت الاسلام و المسلمین اختری در مورد دلیل عصبانیت آمریکا و انگلیس از جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: اگر دشمنان ما روزبه‌روز عصبانی‌تر می‌شوند و این رئیس جمهور جدیدی آمریکا با این وقاحت در مورد ایران صحبت می‌کند و

رشد و بالندگی جمهوری اسلامی ایران

وی ادامه داد: غربی‌ها می‌گویند ایران از تروریست‌ها حمایت می‌کند در حالی که خودشان اعلام کردند داعش و طالبان و امثالهم را آمریکا به وجود آورده اما الان به ایران تهمت می‌زنند. ما شاهدیم که غرب در اشغال بحرین توسط آل‌سعود جنایتکار و بمباران و تجاوزات آل‌سعود علیه مردم بحرین دخالت نمی‌کند اما اقدامات جمهوری اسلامی را که بین مردم استقامت به وجود آورده و از مردم فلسطین حمایت می‌کند، این را دخالت می‌داند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در واکنش به تهدیدات دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: غربی‌ها بدانند جمهوری اسلامی ایران در برابر تهدیدهای آنان ترسی به خود راه نمی‌دهد و نظام و مردم و رهبر بسیار شجاع‌تر از آن هستند که بخواهند در برابر تهدیدها بترسند و همانطور که امام(ره) فرمودند و رهبری نیز همین ندا را می‌دهند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی افزود: این‌ها هیچ غلطی نتوانستند بکنند و منافعشان بسیار آسیب‌پذیرتر از آن است که بخواهند کاری کنند و جمهوری اسلامی ایران استوار در برابر این تهدیدها ایستاده و اگر بخواهند دست از پا خطا کنند چنان ضربه‌ای می‌خورند که تاریخ هرگز آن را فراموش نکند.

حجت الاسلام و المسلمین اختری در پایان سخنانش در مورد نمایشگاه فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در جریان راهپیمایی 22 بهمن تهران گفت: نمایشگاهی را برای ایام 22 بهمن ترتیب دادیم که در خیابان آزادی و در کنار سازمان حج و زیارت شکل گرفته است که تولیدات مجمع در آنجا عرضه می‌شود و علاقمندان می‌تواننند به آن مراجعه کنند. امیدواریم بتوانیم تولیدات خودمان را ارائه کنیم البته اینکه ما کمتر در داخل ارائه می‌کنیم برای این است که بیشتر به زبان‌های دیگر است البته تلاش می‌کنیم در ایران هم این‌ها را ارائه می‌کنیم.

زيارت دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد حضرت امام خمينی(ره)+عکس

زيارت دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد حضرت امام خمينی(ره)+عکس

یکشنبه, 17 بهمن 1395

    به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ دبیرکل، معاونان و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) امروز یکشنبه 17 بهمن ماه در ششمین روز دهه فجر به زيارت مرقد مطهر حضرت امام خمينی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی شتافتتند. در اين مراسم مديران و كاركنان مجمع با نثار تاج گل، به مقام شامخ امام راحل عظیم الشأن ادای احترام و با آرمان های معمار كبير انقلاب اسلامی تجديد ميثاق کردند.

زيارت مدیران و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد مطهر امام راحل

زيارت مدیران و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) از مرقد مطهر امام راحل

یکشنبه, 17 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ همزمان با سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و ایام الله دهه مبارک فجر، مدیران و کارکنان مجمع جهانی اهل بيت(ع) به زيارت مرقد مطهر امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی شتافتند.

در این مراسم که عصر امروز ـ یکشنبه 17 بهمن 1395 ـ برگزار شد، اعضای مجمع با آرمانهای امام خمینی(ره) و شهداء تجدید پیمان کردند.

در حاشیه این مراسم دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: ما بر حسب وظیفه دینی و مسئولیت شرعی که برعهده داریم هر سال با همکاران خود در مجمع جهانی اهل بیت(ع) و به رسم ادب و احترام ، برای تشکر و تجدید میثاق با امام به اینجا مشرف می شویم و عرض ارادت می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین «محمدحسن اختری» افزود: ما در این مراسم به خودمان، دوستان مان و به امام خمینی(ره) اعلام می کنیم که در خدمت راه امام و انقلاب هستیم و تا وقتی که جان در بدن داریم دست از اهداف و آرمان های امام بر نمی داریم و آن ها را دنبال خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: این ایام مبارک و مقدس، هدیه بزرگی است که حضرت امام(ره) برای ملت ما به ارمغان آورده اند.

این شاگرد امام راحل(ره) در مورد شخصیت ایشان هم اظهار داشت: حضرت امام معجزه تاریخ و یک شخصیت بی نظیری است که بعد از ائمه(ع) در جهان اسلام کسی را مانند او نه دیده و و نه می شناسیم.

برای دیدن تصاویر تجدید میثاق اعضای مجمع ایـنـجـا را کلیک کنید.

سخنان حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در جلسه شورای معاونین مجمع

سخنان حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در جلسه شورای معاونین مجمع

سه شنبه, 12 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری» در ابتدای جلسه شورای معاونین مجمع جهانی اهل بیت(ع) با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر مبارک، بازگشت امام خمینی(ره) به کشور در 12 فروردین 1357 را ورودی تاریخی و با افتخار و پیروز دانست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد: عظمت و شوکت حضرت امام(ره) و عنایت ویژه ای که خداوند متعال به ایشان یک مسأله بی بدیل وبی نظیری است که درتاریخ اتفاق نیفتاده است.

وی در توضیح این عنایت الهی بیان داشت: کاردانی، مدیریت و سیاست حضرت امام(ره) آنقدر بالا و دقیق بود که تمام دنیا، دوست و دشمن، جمع شدند تا او را از تصمیمش منصرف کنند یا در کارش تأخیر بیندازند؛ اما امام با تصمیم فردی خود، همه توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

اختری ادامه داد: نمایندگان همه طیف ها دست به کار شده بودند و حتی برخی از اعضای شورای انقلاب هم با ایشان تماس گرفتند که سفر را عقب بیندازد، اما امام تصمیم به آمدن گرفت و آن ایام تاریخی را رقم زد.

این یار دیرین امام راحل افزود: دشمنان هم توطئه‏ های متعدد می کردند. آنان از تصمیمات امام اطلاع نداشتند اما امام همه نقشه های آنها را می خواند وتصمیم می گرفت و آنها را خنثی می کرد. این امر با وجود اینکه ایشان نه اتاق فکر داشت، نه شورای معاونین داشت، نه معاونت بین الملل داشت و... نشان از امدادهای الهی دارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تأکید بر اینکه ما باید شکرگزار این نعمت بزرگ خداوند باشیم افزود: امروز هم این نعمت متواصل پروردگار از وجود امام به وجود مبارک مقام معظم رهبری انتقال پیدا کرده است وایشان با همان سبک وعظمت، انقلاب را پیش می برند و تداوم می دهند.

وی همچنین شهادت تعدادی از عزیزان از جان گذشته آتش نشانی را "حادثه بسیار تلخی" دانست و آن را تسلیت گفت.

تجمع اعتراض آمیز حوزویان در محکومیت جنایات آل خلیفه با حضور «حجت الاسلام والمسلمین اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد

تجمع اعتراض آمیز حوزویان در محکومیت جنایات آل خلیفه با حضور «حجت الاسلام والمسلمین اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد

یکشنبه, 10 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ تجمع اعتراض آمیز حوزویان در محمومیت سرکوب مردم انقلابی بحرین و هتک حرمت روحانی مجاهد «آیت الله شیخ عیسی قاسم» صبح امروز با حضور «حجت الاسلام والمسلمین اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مدیر حوزه‌های علمیه، مدیران حوزوی، علما، اساتید، نخبگان حوزوی و عموم طلاب ایرانی و خارجی در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین اختری» در این همایش ضمن تبریک دهه فجر به عموم مردم ایران و عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت فداکاران جانسوز آتش سوزی حادثه ساختمان پلاسکو و شهدای بحرینی و شهادت مدافعان حرم، بیان داشت: لازم می‌دانم از جامعه مدرسین، مدریت حوزه، شورای عالی مرکز مدریت حوزه علمیه و جامعه المصطفی جهت برگزاری این اجتماع در حمایت مردم مظلوم بحرین و «آیت الله شیخ عیسی قاسم» تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی بیان داشت: حوادث بحرین در روزهای پایانی سال ششم خود به سر می برد و آل خلیفه از 6 سال قبل، سرکوب مردم مظلوم بحرین را در حالی آغاز کرده است که شهروندان بحرینی بدلیل دفاع از حقوق قانونی خودشان اعتراضات صلح آمیزی را در این کشور برگزار کرده اند اما حاکمیت و دولت بحرین با برخورد خصمانه و خشن با مردم به این اعتراضات پاسخ دادند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اشغال کشور بحرین توسط آل سعود و کمک نظامی به این کشور اظهار داشت: در طول این مدت مردم بحرین در یک حرکت مسالمت آمیز و رهبر مدبرانه «شیخ عیسی قاسم» اعتراضات خود را به سلب حقوق شهروندی خودشان اعلام کردند اما آل خلیفه از این صلح طلبی سوء استفاده کردند و دست به جنایت و درگیری و سرکوب نظامی مردم به کمک عربستان سعودی زدند.

وی ادامه داد: مردم بحرین در طول این 6 سال با استقامت و پایداری در برابر این جنایت ایستادگی کردند اما آل خلیفه در اقدامی خارج از عرف بین المللی سلب تابعیت شهروندان و علمای بحرینی را آغاز کرد که این اتفاق در هیچ جای دنیا اتفاق نمی افتد و هیچ کشوری تابعیت مردم خود را لغو نمی کند.

«اختری» افزود: جنایات و اعمال شیطانی آل خلیفه خلاصه به اینها نشد و در اقدامی نابخرادانه به منزل عالم برجسته و رهبر شیعیان بحرین تعرض صورت گرفت و منزل «شیخ عیسی قاسم» مورد هجوم نظامی قرار گرفت.

وی با تأکید بر حمایت از مردم مظلوم بحرین بیان کرد: انقلاب بحرین بعد جدیدی به خود گرفته و نقطه خطر رسیده است. علمای این کشور از مردم مسلمان و علمای جهان اسلام در خواست کمک کرده‌اند و اعلام داشته‌اند که کفن‌پوش از «شیخ عیسی قاسم» حمایت خواهند کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: دولت و حاکمیت بحرین عقل به‌کار ببندد و به این سیاست خشن خود پایان دهد. گفتگو و اعطای حقوق شهروندی به مردم بحرین و پایان دادن به باقی مشکلاتی خود ایجاد کرده است راه پایان دادن به اعتراضات مردمی است.

وی خطاب به دولت و حاکمیت بحرین اعلام داشت: علما، فضلا و طلاب در این پایگاه علمی و مدرسه جهاد و شهادت و مقاومت اجتماع کرده‌اند که به دولت و حاکمیت جنایتکار بحرین بگویند تا از سرگذشت طاغوت و رژیم پهلوی و حکومت‌های ظالم جهان عبرت بگیرد و از ظلم و جنایت خود دست بردارد. مردم عدالتخواه ایران و جهان این جنایات را محکوم می‌کنند. به حکومت بحرین اعلام می‌کنیم که علما و مردم مظلوم این کشور تنها نیستند و همه آزادگان و عدالتخواهان از خواسته های قانونی مردم بحرین حمایت می‌کنند و از این حمایت خود دست بر نخواهند داشت. خداوند در کمین شما جنایتکاران است از خدا بترسید و به ظلم پایان دهید.

«حجت الاسلام اختری»  با اشاره به برخی سخن ها مبنی بر دخالت ایران در کشورهای منطقه، اظهار داشت:  حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان، دخالت نبوده و امیدواریم این کشورها نسبت به نصیحت های مراجع عظام و رهبر بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای گوش فرا دهند.

وی ابراز داشت: این یک وظیفه دینی، شرعی و انسانی است که دین مقدس اسلام برای هر شخص و ادیان الهی قائل شده که همه باید نسبت به جنایاتی که در دنیا انجام می گیرد، احساس وظیفه نموده و مسئولیت خود را انجام دهند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان ساخت: استکبار جهانی و در رأس آنان آمریکا، آل سعود و خصوصا وزیر جوان نابخرد سعودی، باید بداند که نصایح کشورهای اسلامی و موضع گیری مسئولین، و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی دخالت در امور کشورها نمی باشد.

وی تصریح کرد: باید به نخست وزیر ننگین انگلیس؛ این جنایتکار که در عمر جنایات سیاسی خود، دخالت در کشورهای مسلمان و جهان جزو برنامه های اولیه آنان بوده، بگوییم که شرمتان باد؛ شما چگونه می گویید که ایران در حال دخالت است؛ در حالی که شما بیش از 400 سال است که در کشورها دخالت کرده و نیروی نظامی می برید.

«حجت الاسلام والمسلمین اختری» بیان داشت: ما تعجب می کنیم که چرا دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به سفارت انگلیس تصمیم نمی گیرد؟ امروز انگلیسی ها بعد از این همه دخالت و جنایت نسبت به ملت ایران، انقلاب و حرکت های انقلابی، گستاخانه و بی شرمانه موضع گیری منفی داشته و دولت ما هم در مقابل آنان ساکت است؛ چرا دولت باید در مقابل آنان ساکت باشد؟؛ چرا این سفارت خانه ننگین را نمی بندید؟ ملت ما چه احتیاجی به این سفارتخانه دارد؟

وی اظهار داشت: ما به انگلیس و نخست وزیر ننگین، بی شرم و بی حیایش می گوییم که این پایگاه های نظامی شما و  آمریکا در منطقه به چه معناست؟ حمایت ها و پشتیبانی های آشکار شما از گروه های تکفیری و جنایتکاران وحشی در سوریه، عراق، نیجریه و بحرین به چه معناست؟ ننگ بر این سازمان ملل که ادعای سازمان مللی دارد؛ اما در اختیار چند کشور جنایتکار است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) ابراز داشت: امروز حضور نظامی آل سعود در بحرین و یمن به چه معناست؟ آیا این ها دخالت نیست؟ شما این جنایات را در این کشورها؛ مخصوصا نیجریه انجام داده و یک سال است که شیخ ابراهیم زکزاکی در زندان است؛ آیا این دخالت نیست؟

وی خاطرنشان ساخت: حق مسلم مردم، مرجعیت و رهبری جامعه اسلامی است که در هرکجا ظلمی می بیند، در مقابل آن ایستادگی کرده، نصیحت و سفارش نماید. لذا باید توجه داشت بیانات مراجع و حمایت های مردم، بیانیه ها، اجتماع بزرگان، تظاهرات و ...  از مظلومان در سراسر دنیا یک حق قانونی است و همه مردم دنیا به آن معترف‌اند.

«اختری» تصریح کرد: چطور واتیکان به عنوان مرجع دین مسیحیت حق دارد در دفاع از کلیسا، مردم مسیحی و مردم مظلوم، نصیحت و دخالت نموده و حرف بزند؛ اما این حق را برای مرجعیت و رهبری جامعه اسلامی نمی دانید؟ این حق جامعه اسلامی است؛ این جایگاه رهبری جهان اسلام است که باید در هر کجا که نسبت به مردمی ظلم روا داشته می شود، از آن دفاع کرده و ایستادگی نماید.گ

وی خطاب به مردم انقلابی بحرین بیان داشت: ما از همین مرکز علمی، پایگاه مقاومت و جهاد؛ مدرسه علمیه فیضیه که بارها از سوی جلادان مورد حمله قرار گرفته، به مردم بحرین می گوییم که این روزها، روزهای پیروزی مبارزات مردم ایران است؛ از مردم ایران، از شهدای ایران، از مبارزات مردم ایران درس بگیرید و بدانید وعده خدا حق است و حضرت حق شما را پیروز خواهد کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: به مردم بحرین عرض می کنیم از مقاومت مجموعه کم و اندک حزب الله که در برابر صهیونیزم تا بن دندان مسلح، ایستادگی کرده و آنان را شکست داد، درس گرفته و به مقاومت خود ادامه دهید.

وی ابراز داشت: از مقاومت فلسطین، عزه در انتفاضه های متعدد در برابر اسرائیل درس بگیرید و بدانید راه خدا سختی و مشکل داشته و به استقامت و پایداری خود ادامه دهید و بدانید همه مردم دنیا و همه آزادگان و همه مظلومین در کنار شما بوده و از شما حمایت و پشتیبانی خواهند کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین اختری» خطاب به مردم بحرین، خاطرنشان ساخت: شما در مکتب امام حسین(ع) بزرگ شده و باید از آیت الله عیسی قاسم دفاع کرده و او را یاری دهید؛ در کنار او بایستید و بدانید که دشمن شما ذلیل و تسلیم خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: ما خطاب به همه سیاستمداران، مؤسسات بین المللی و حقوقی عرض می کنیم که امروز مسئولیتتان سنگین است و نباید در برابر جنایات آل سعود و آل خلیفه سکوت کرده و تسلیم خواسته های آمریکا، اسرائیل و انگلیس و هم پیمانان آنان شوید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با ابراز امیدواری بر حمایت جهانی از مردم بحرین بیان کرد: ان‌شاءالله با وحدت و یکپارچگی جهان اسلام، پیروزی مردم مظلوم بحرین نزدیک است.

گفتنی است، قبل از سخنان «حجت الاسلام والمسلمین اختری»، «حجت الاسلام خجسته» مسئول هیئت مرکزی شورای علمای بحرین در سخنانی از برگزاری این اجتماع عظیم در حمایت از مردم مظلوم بحرین و «شیخ عیسی قاسم» تشکر کرد.

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) در تجمع طلاب حوزه علمیه قم

سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) در تجمع طلاب حوزه علمیه قم

یکشنبه, 10 بهمن 1395

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ تجمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، امروز در محکومیت سرکوب مردم انقلابی بحرین و هتک حرمت روحانی مجاهد آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در مدرسه فیضیه برگزار می‌شود.

اساتید، فضلا و طلاب حوزه علمیه قم، امروز از ساعت ۱۰:۳۰ صبح با تعطیل نمودن دروس، در تجمعی حمایت خود را از مردم مظلوم بحرین و آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین اعلام می‌دارند.

این تجمع امروز ـ یکشنبه ۱۰ بهمن ـ ساعت ۱۰:۳۰ در مدرسه فیضیه و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) برگزار می‌گردد.

[12 3 4 5  >>  

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)

مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام)، به عنوان یک تشکل جهانی و غیردولتی، از طرف گروهی از نخبگان جهان اسلام تشکیل شده است. اهل‎بیت(علیهم‎السلام) به این دلیل بعنوان محور فعالیت انتخاب شده‎اند که در معارف اسلامی در کنار قرآن، محوری مقدس را که مورد پذیرش عامه مسلمین باشد، تشکیل می‎دهند.
مجمع جهانی اهل‎بیت(علیهم‎السلام) دارای اساسنامه‎ای مشتمل بر هشت فصل و سی و سه ماده است.

  • ایران - تهران - بلوارکشاورز - نبش خیابان قدس - پلاک 246
  • 888950827 (0098-21)
  • 888950827 (0098-21)

تماس با ما

موضوع
ایمیل
متن نامه
7*8=? کد امنیتی